آب گوگرد برای چی خوبه؟


گوگرد چیست؟ آن را بیشتر بشناسید

برای آنکه بدانیم گوگرد چیست و در چه جاهایی کاربرد دارد، خوب است ابتدا با چیستی و چرایی آن آشنا شویم و سپس در مورد خواص قابل توجه این ماده نکاتی را با شما در میان بگذاریم. خصوصیات و ویژگی‌های زیر متعلق به گوگرد است:

 • گوگرد یکی از عناصر موجود در طبیعت است و با نام انگلیسی سولفور (sulfur) نیز شناخته می‌شود.
 • گوگرد را با نماد S نشان می‌دهند و عدد اتمی آن ۱۶ است.
 • این عنصر یک نافلز است و هیچ بو و مزه خاصی ندارد.
 • گوگرد یک عنصر چند ظرفیتی است و به صورت بلورهای زرد رنگ در طبیعت مشاهده می‌شود.
 • در کشاورزی به عنوان یک کود بسیار مهم از آن استفاده می‌کنند.
 • این ماده از جمله موادی است که بدن موجودات زنده به آن نیاز فراوان دارد.
 • این ماده در برخی ترکیبات از جمله پروتئین‌ها و اسیدهای آمینه نقش اساسی دارد؛ این نیز می‌تواند پاسخ خوبی به سوال آب گوگرد برای چی خوبه، باشد.
 • در تولید باروت، کبریت، حشره‌کش و ملین‌ها از این عنصر استفاده می‌شود.
 • این عنصر یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین عناصری است که گیاه به آن نیاز اساسی دارد. گیاه بعد از ازت، فسفر و پتاسیم به این عنصر نیازمند است.
 • گیاهان این عنصر را به صورت سولفات جذب می‌کنند.
 • در ساختار دو پروتئین متیونین و سیستئین این عنصر نقش دارد.
 • این عنصر قدمت زیادی داشته و از زمان باستان نیز بشر توانسته آن را بشناسد و از خواصی که دارد، بهره ببرد.
 • در گذشته، برای آنکه متوجه شوند یک متهم صادق هستند یا نه، این ماده را به او می‌خوراندند. کسی که زنده می‌ماند، به نشانه آن بود که صادق بوده و دروغ نگفته است.
 • تا دهه ۱۷۷۰، دانشمندان فکر می‌کردند که گوگرد یک ترکیب است، اما در همین دهه، آنتوان لاووازیه ثابت کرد که گوگرد یک عنصر است و ترکیب نیست.
 • گوگرد، بسیار نرم و سبک است و اگر با هیدروژن ترکیب شود، بویی شبیه به تخم مرغ فاسد شده از آن به مشام می‌رسد.
 • این عنصر در آب حل نمی‌شود، اما در دی سولفید کربن که همان سولفور دو کربن است، به راحتی حل می‌شود.
 • خود گوگرد خواص فلزی ندارد، اما برخی ترکیبات آن از جمله نیترید گوگرد، خواص فلزی از خود نشان داده است.

آیا عنصری مانند گوگرد، برای بدن فایده‌ای دارد؟

نکته‌ای که خوب است در مورد سوال “آب گوگرد برای چی خوبه” مطرح کنیم، این است که برخی عناصر موجود در طبیعت، در بدن ما نیز وجود داشته و به ما کمک می کنند تا زنده بمانیم. گوگرد نیز دقیقا از آن گروه عناصری است که می‌‌توان نشانه هایی از وجود آن را در بدن مشاهده کرد. مثال‌های زیر، بخشی از خواص گوگرد در بدن هستند:

 • گوگرد از جمه عناصری است که طبع آن گرم و خشک است؛ این موضوع از نظر طب سنتی می‌تواند حائز اهمیت باشد.
 • از دیگر مزیت‌ها و فواید گوگرد در بدن می‌توان به افزایش سوخت و ساز بدن اشاره کرد.
 • افزایش ترشح صفرا از دیگر فوایدی است که با مصرف این ماده در بدن اتفاق می‌افتد.
 • کسانی که می‌خواهند رنگ پوست خود را بهبود دهند، خوب است روی خواص و مزیت‌های این عنصر نیز حساب کنند.
 • کاهش جوش صورت از دیگر مزیت‌هایی است که در پی مصرف گوگرد حاصل می‌شود.
 • ایجاد جوش، ریزش مو، اگزما، خراب شدن ناخن‌ها و کهیر از جمله علائم و نشانه‌های کمبود سولفور یا گوگرد در بدن است.
 • این عنصر به متابولیسم مغز کمک می‌کند.
 • اگر به بیماری بَرَص یا پیسوزیایس مبتلا هستید، گوگرد را با سرکه ترکیب کرده و به مانند یک ضماد روی صورت بمالید.
 • در درمان اختلالاتی مانند میگرن، اختلالات کبدی، روماتیسم و ترمیم سلول‌ها نیز از این ماده استفاده می‌کنند. با مطالعه این مورد، حتما متوجه شدید که آب گوگرد برای چی خوبه.
 • یکی از قسمت‌های اصلی و مهم در اسیدهای آمینه، گوگرد است.
 • ایجاد بافت‌های استخوانی، پوستی و مویی از دیگر خواص و مزیت‌هایی است که با مصرف گوگرد مشاهده می‌شود.

برخی از فواید و مزیت‌هایی که گوگرد برای بدن دارد، در فوق اشاره کردیم. نکته‌ای که دلسوزانه به شما تاکید می‌کنیم این است که هیچ گاه خودسرانه و با تجویز اطرافیان، این ماده را مصرف نکنید. اگر فردی که اطلاعات کافی در مورد این ماده دارد، به شما توصیه کرد گوگرد مصرف کنید، این کار را انجام دهید؛ در غیر این صورت هیچ گاه نباید تنها با شناخت سطحی از یک ترکیب و یا عنصر، برای مصرف آن اقدام، و حتی در مصرف آن زیاده روی کرد.

بهترین منابع گوگرد در طبیعت چیست؟ با آنها آشنا شوید

برای آنکه بتوانید کمبود و نیاز بدن به این عنصر با برطرف کنید، بهتر است منابع غنی از گوگرد را که در طبیعت به وفور یافت می‌شوند، شناسایی کرده و آنها را مصرف کنید. برخی از منابع این عنصر به شرح زیر است:

۱- خانواده کلم‌ها، دوستان بی چون و چرای گوگرد هستند

یکی از منابع غنی و ارزشمند عنصر گوگرد، کلم‌ها هستند. کلم بروکلی، کلم قمری و گل کلم، گلوکوسینولات دارند؛ این ماده، حاوی گوگرد است. کلم‌ها نه تنها می‌توانند نیاز شما را به عنصر گوگرد تامین کنند، بلکه حاوی میزان بالایی ویتامین، فیبر و برخی مواد مغذی هستند. این مواد برای سلامتی بدن مفیدند.

از دیگر سبزیجات حاوی گوگرد، می‌توان به شاهی آبی، گوجه فرنگی، شلغم، اسفناج، مارچوبه، جعفری، آووکادو، سیب زمینی شیرین و لپه اشاره کرد. اگر فکر می‌کنید که کمبود گوگرد دارید این مواد غذایی را در برنامه روزانه خود جای دهید.

پیازچه، سیر، تره فرنگی و پیاز نیز دیگر سبزی‌هایی هستند که میزان بالایی گوگرد در آنها یافت می‌شود. این مواد غذایی از لخته شدن خون جلوگیری می‌کنند و باعث کاهش کلسترول بدن می‌شوند. درمان آلرژی‌های تنفسی، کاهش التهابات مفصلی و ترمیم بافت‌های همبند از جمله آثاری هستند که با مصرف سولفوکسیدها و آلیل سولفیدها در بدن ظاهر می‌شود. با شناخت این مورد، حتما فهمیدید که آب گوگرد برای چی خوبه.

۲-سراغ گوگرد را از دیگر مواد غذایی بگیرید

نه تنها در سبزیجات، بلکه در برخی مواد غذایی از جمله گوشت و حبوبات نیز گوگرد یافت می‌شود. گوشت گاو، مرغ، ماهی و گوشت بوقلمون از دیگر منابع غنی و با ارزش گوگرد به شمار می‌روند. علاوه بر گوشت، این عنصر در حبوبات نیز وجود دارد. کسانی که گیاهخوارند، می‌توانند به جای گوشت، حبوباتی مانند عدس، لوبیا و سویا را مصرف کنند.

جالب است بدانید که با مصرف سویا، نه تنها نیاز بدن به گوگرد را تامین خواهید کرد، بلکه از دیگر فواید آن نیز بهره خواهید برد. این ماده ارزش غذایی بالایی داشته و جایگزین خوبی برای گوشت به شمار می‌رود.

زرده تخم مرغ نیز از دیگر مواد غذایی حاوی سولفور یا گوگرد است. این ماده غذایی، یک سم زدای قوی بوده و در بهبود ظاهر مو و ناخن‌ها نیز کمک کننده است. زرده تخم مرغ، چربی اشباع شده دارد؛ افرادی که به بیماری قلبی مبتلا هستند خوب است در مصرف تخم زیاده روی نکنند.

۳-هندوانه و نارگیل هم گوگرد دارند

جالب است که بدانید گوگرد در میوه‌هایی چون، هندوانه، نارگیل، آناناس و موز نیز وجود دارد. قهوه و چای نیز از جمله نوشیدنی های حاوی گوگرد هستند.

خواص آب گوگرد دار برای پوست؛ شایعه است؟؟؟

موضوع دیگری که شاید دانستن آن برای شما جالب به نظر برسد، خواص گوگرد برای پوست است. استعمال خارجی، و مصرف خوراکی آن برای بدن مفید بوده و بسیاری از مشکلات شما را حل می‌کند. اگر با آکنه های روی صورت خود مشکل دارید و نمی‌دانید چگونه آنها را درمان کنید، این قسمت را با توجه و دقت بیشتری مطالعه کنید؛ در اینجا ما قصد داریم پرده از یک راز زیبایی‌ساز برداریم:

۱- درمان انواع آکنه

یکی از مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین خواص گوگرد، از بین بردن انواع آکنه است. گوگرد می‌تواند آن دسته از جوش‌هایی که در اثر ترکیب سلول‌های مرده‌ی پوست و چربی‌ها ایجاد شده‌اند، از بین ببرد. برای آنکه متوجه شوید آیا گوگرد می‌تواند این جوش‌ها را درمان کند یا خیر، ابتدا باید نوع آکنه یا جوش مشخص شده و سپس با توجه به آن از گوگرد استفاده کرد.

۲- جوش‌های سرسیاه و سرسفید

از دیگر فواید گوگرد، درمان جوش‌های سرسیاه و سرسفید است. نقشی که گوگرد در اینجا ایفا می‌کند، هدف قرار دادن سلول‌های مرده پوست و سبوم است. درست است که اسید سالیسیلیک هم می‌تواند جوش‌ها را درمان کند، اما بهتر است به جای این اسید از ترکیبات گوگرددار استفاده شود؛ خصوصا در افرادی که پوست حساسی دارند. این مورد نیز می‌تواند جواب خوبی در پاسخ به سوال آب گوگرد برای چی خوبه باشد.

۳- درمان جوش‌های چرکی و قرمز

گروه دیگری که می‌توانند از خواص شگفت‌انگیز گوگرد و درمان آن برای پوست استفاده کنند، کسانی هستند که با جوش‌های قرمز و چرکی خود مشکل دارند. اگر پوست حساسی دارید و نمی‌توانید از پاک‌کننده های قوی برای از بین بردن جوش چرکی استفاده کنید، گوگرد گزینه خوبی برای شماست.

گوگرد را از کجا بخریم؟

برای تهیه گوگرد مورد نیاز خود با کارشناسان ما در شیمی مارکت سپاهان  تماس بگیرید. این مجموعه، گوگرد با کیفیت و با خلوص بالا را با بهترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید با مصرف گوگرد، به تمامی مشکلات خود پایان دهید، با کارشناسان بخش فروشمان در تماس باشید. حال که می‌دانید آب گوگرد برای چی خوبه، وقت را تلف نکرده و برای خرید گوگرد اقدام کنید.

About The Author

Views: 6

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 5 =