آزمایشات شیمیایی DIY برای کودکان

آیا به دنبال فعالیت هایی هستید که ذهن جوان را مجذوب خود کرده و اشتیاق به علم را برانگیزد؟ آزمایشات شیمیایی DIY بهترین راه برای درگیر کردن کودکان در یک شکل آموزشی لذت بخش و خلاق است که هم ذهن آنها را غنی می کند و هم تخیل آنها را گسترش می دهد. در اینجا پانزده روش وجود دارد که آنها را با استفاده از مواد اولیه خانگی به دنیای شیمی دعوت می کند.

بادکنک با واکنش جوش شیرین و سرکه

یک آزمایش ساده و در عین حال چشمگیر از چیزی بیشتر از یک بادکنک، جوش شیرین و سرکه استفاده نمی کند. آنها را با هم ترکیب کنید، واکنش وزش را مشاهده کنید و مانند جادو، شاهد باد شدن بادکنک باشید.

Rainbow Walking Water

با مخلوط کردن انواع رنگ خوراکی و آب، دو لیوان برداشته و بین آنها دستمال کاغذی قرار دهید. با نیروی گرانش، آب رنگی را جذب و مخلوط می کند و طیف رنگی دلربایی را ایجاد می کند.

آتشفشان لیمو

یک آزمایش هیجان انگیز که به لیمو، ظرف پخت و رنگ های خوراکی نیاز دارد، ببینید چگونه این آزمایش علمی کلاسیک شیمی و هنر را با هم ترکیب می کند.

لامپ گدازه

آب، روغن نباتی و رنگ خوراکی را در یک بطری خالی بریزید، قبل از اینکه اجازه دهید رقص جوشان خود را در یک لامپ گدازه‌ای یکپارچهسازی با سیستمعامل و شیاردار بگذارید، دمای آب و روغن را ملایم کنید!

خمیر دندان فیل

عینک ایمنی! این آزمایش به خمیر دندان فوم فلوراید از یک لوله، پراکسید هیدروژن و مخمر نیاز دارد. با حیرت تماشا کنید که فوران فراوان کف از بطری بیرون می آید. ارتباط علمی از طریق بیش فعالی!

دانه های برف متبلور

در یک شیشه، بوراکس را در آب جوش حل کنید، یک لوله پاک کن را آویزان کنید تا دانه های برف متبلور در تماس ایجاد شود. یادگیری مرکب و خلاقیت!

بادکنک های جادویی باد کردن

نمایشی فراموش نشدنی با استفاده از سرکه و جوش شیرین، تماشای بادکنکی که به طور جادویی خود را باد می کند.

بتونه احمقانه خانگی

با چسب مدرسه و نشاسته مایع، می توانید بتونه لزج احمقانه خود را بسازید. ترکیبی عالی برای خم شدن و خم شدن، له کردن و شکل دادن.

نشانگر اسید پایه قرمز وحشیانه خانگی

با استفاده از کلم قرمز، رنگدانه های طبیعت را با سرکه یا جوش شیرین تغییر رنگ دهید. افشای سیگنال های شیمیایی طبیعت!

آتش بازی خانگی در یک شیشه

ابتدا ظرف را با آب پر کنید، رنگ های خوراکی را اضافه کنید و سپس روی آن روغن آشپزی بپوشانید. در نهایت، نمک را یکی یکی بپاشید تا یک نمایش سبز و قرمز آتش بازی از واکنش های شیمیایی ایجاد شود.

رنگ های در حال انفجار

شیر، صابون ظرفشویی و رنگ خوراکی را در ظرفی ترکیب کنید، تماشا کنید که جریان های صابونی رنگ ها را به اطراف فشار می دهند و ناگهان به انفجارهای پر شور و پر جنب و جوش منفجر می شوند.

یخچال های طبیعی

با چندین ماده مناسب بازیافت مانند نشاسته ذرت، صابون و روغن، تغییرات شگفت انگیزی را در ساختار یخچال ها مشاهده کنید.

اسلایم با پلیمرها

یک آزمایش DIY کلاسیک که نیازی به چسب، آب و بوراکس ندارد. این آزمایش مطمئناً برای شیمیدان جوان شما برخوردهای هیجان انگیز و سرگرم کننده ای ایجاد می کند.

آزمایش علمی یخ داغ

استات سدیم را در یک واکنش شیمیایی ایجاد کنید که خطرناک و در عین حال شگفت‌انگیز می‌شود و با دیدن کریستال‌های یخ داغ که کف شیشه را پوشانده‌اند، به اوج خود می‌رسد.

لجن واکنش دهنده UV

چسب المر، بوراکس و رنگ فلورسنت که در زیر نور UV می درخشد را با هم مخلوط کنید. از کنتراست واضح این آزمایشات رنگی در فضاهای تاریک شگفت زده شوید.

نتیجه

آزمایش‌های شیمیایی DIY راهی عالی برای درگیر کردن ذهن‌های کنجکاو با اکتشافات علمی و کاربردهای واقعی است. انجام این پانزده آزمایش در خانه و تنها با استفاده از محصولات خانگی معمولی بی خطر است. این یک راه عالی برای تحریک عطش کودکان برای تحقیق و مشغول نگه داشتن آنها در حین یادگیری اصول شیمی است.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سیزده =