استخراج طلا با وایتکس


آیا استخراج طلا با وایتکس امکان‌پذیر است؟ این فرآیند چه مراحلی دارد؟ برای آنکه مواد شیمیایی مورد نیاز این عملیات را آماده کنیم، باید چه کنیم؟ آیا جایی را می‌شناسید که مواد شیمیایی مورد نیاز این فرایند را در اختیارتان قرار دهد؟

ما در این مقاله در خصوص استخراج طلا از برخی بردهای الکترونیکی صحبت خواهیم کرد. در ساخت این بردها مقداری طلا به کار برده شده است. اگر بردهای قدیمی همچون رم، کارت گرافیک و سی پی یو دارید به روشی که در ادامه خواهیم گفت، عمل کنید؛ طلای به کار برده شده در آنها را خارج، و درآمد کسب کنید. اگر علاقه‌مند هستید در کنار شغلتان یک منبع درآمد دیگر هم داشته باشید، در ادامه با ما همراه باشید.

برای استخراج طلا در منزل می توان از ترکیبات شیمیایی خاصی بهره گرفت که کار را ساده کرده و می توانید حتی در منزل برای این منظور اقدام کنید. یکی از اصلی ترین ترکیباتی که به استخراج طلا کمک می کند، تیزاب سلطانی است. این اسید به شدت قوی بوده و می تواند در این فرآیند یاری گرتان باشد. شما می توانید برای خرید تیزاب به سایت شیمی مارکت سپاهان مراجعه کرده و در زمانی کوتاه محصول را در محل دریافت کنید.

از دیگر ترکیباتی که برای این هدف مورد استفاده قرار می گیرد، اسید کلریدریک است که اسید به شدت قوی بوده و می تواند به استخراج طلا از برد و موبایل کمک کند. خوشبختانه فروش اسید کلریدریک در سایت شیمی مارکت سپاهان با عالی ترین سطح کیفی به انجام می رسد.

استخراج طلا از موبایل

ما در اینجا قصد داریم در مورد استخراج طلا با وایتکس از بردهای موبایل و بردهایی که در کامپیوتر قرار داده شده است، صحبت کنیم. اگر گوشی موبایلی دارید که به هیچ عنوان کار نمی‌کند و امکان تعمیر هم ندارد، دستگاه را باز کرده و برخی بردهایی که در ادامه نام می‌بریم را از آن خارج کنید.

در موبایل و همین‌طور انواع کامپیوتر، پایه‌های روکش شده با طلا وجود دارد. رم و کارت گرافیک از وجود این پایه‌ها بهره می‌برند. این روکش‌ها، دارای مقداری طلا هستند و به دلیل داشتن مقادیر کمی از فلزات مزاحم، گزینه‌های مناسبی برای استخراج طلا به شمار می‌روند. شما با کمک این بردها می‌توانید با دردسر و زحمت کمتری به بازیافت طلا مشغول شوید.

پردازنده‌های حد واسط نیز گزینه‌های خوبی برای استخراج طلا به شمار می‌روند. در بدنه، تراشه و پین‌ها، اندکی طلا به کار برده شده است. از این قطعات نیز می‌توانید با روشی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، طلا به دست آورید.

پردارنده‌های فیبری که نمونه‌ای از آنها سی پی یو ها هستند، گزینه‌های خوبی برای استخراج طلا به شمار می‌روند. در سی پی یو نیز خارهایی وجود دارد که در آنها طلا به کار برده شده است.

حواستان باشد، تمام قطعاتی که در فوق عنوان کردیم، حاوی مقدار زیادی طلا نیستند. فکر نکنید اگر چند قطعه برد را داخل وایتکس ریختید، می‌توانید به اندازه ده گرم، طلا استخراج کنید. اگر کامپیوتر و یا دستگاه موبایلتان سالم است، آنها را بفروشید و از این طریق سود به دست آورید؛ در صورتی که آنها به هیچ عنوان قابل تعمیر و یا قابل استفاده نیستند برای استخراج طلا با وایتکس اقدام کرده و اندک طلای به کار رفته در آنها را خارج کنید.

استخراج طلا با وایتکس؛ ساده، بی دردسر و پولساز

استخراج طلا با وایتکس یک روش کاملا خانگی، بی‌دردسر و کم زحمت برای خارج کردن طلا است. برای آنکه خلوص طلایی که به دست می‌آورید زیاد باشد، مراحل زیر را مو به مو انجام دهید.

۱- آماده کردن مواد مورد نیاز

اولین مرحله از استخراج طلا به کمک وایتکس، تهیه کردن مواد شیمیایی مورد نیاز است. این ماده شیمیایی از جمله موادی است که در خانه‌ اغلب ایرانی‌ها یافت می‌شود؛ از آن برای سفید کردن سطوح، لباس و غیره استفاده می‌کنند. اگر خلوص و کیفیت این ماده بالا باشد، خارج کردن طلا با راندمان بالاتری صورت خواهد گرفت. شما علاوه بر وایتکس به جوهر نمک و کود سولفات آهن نیاز دارید. بهتر است کود سولفات آهنی که می‌خرید، هیچ ماده افزودنی دیگری نداشته باشد.

۲- مخلوط کردن مواد با جوهر نمک

در این مرحله از استخراج طلا با وایتکس، جوهر نمکی که خریداری کرده‌اید را داخل یک ظرف ریخته و تمام بردهایی را که در اختیار دارید، به آن اضافه کنید.

هر چه ظرف شما دهانه بزرگ‌تری داشته باشد، به علت آنکه تماس اکسیژن با مواد بیشتر می‌شود، سرعت انجام این واکنش نیز افزایش پیدا می‌کند و فرآیند استخراج سرعت می‌گیرد. برای آنکه برخورد هوا با محتویات داخل این ظرف افزایش یابد، بهتر است این مخلوط را با یک وسیله شیشه‌ای هم بزنید. با این کار، کمک می‌کنید هوا و اکسیژن وارد مخلوط شود.

۳-اضافه کردن آب

محلول‌هایی که آب کمی دارند و غلیظ هستند، فلزی داخل آنها وارد نمی‌شود. به همین جهت است که توصیه می‌کنیم، حتما به مخلوطی که در فوق روش آماده‌سازی آن را ذکر کردیم، آب، اضافه کنید و میزان رقت آن را افزایش دهید.

۴- اضافه کردن وایتکس

در این مرحله از استخراج طلا با وایتکس نیاز داریم گاز کلر تولید کنیم؛ به این منظور مقداری وایتکس به مخلوطی که داشته‌ایم اضافه می‌کنیم. کلر یک اکسیدکننده بسیار قوی است؛ به حالت گازی است و بسیار هم خطرناک است. این گاز کمک می‌کند تا طلا وارد محلول شود. در قدم‌های بعدی و با فیلتر کردن محلول، استخراج طلا راحت‌تر انجام خواهد شد.

وایتکس را قطره‌قطره به محلولی که در آن اسید کلریدریک و طلا وجود دارد، اضافه کنید؛ درب ظرف را بسته و آن را تکان دهید. در اینجا، طلا در محلول حل می‌شود. در مصرف وایتکس احتیاط به خرج دهید تا میزان گاز کلر تولیدشده، زیاد نباشد و برایتان خطرساز نشود.

۵- خارج کردن طلا از محلول

در این مرحله از استخراج طلا با وایتکس، می‌بایست طلا را از محلول خارج کنید؛ به همین منظور، سولفات آهن را به آن اضافه کنید. پودر سولفات آهن را در آب مقطر، یا آب جوشیده و یا در نهایت آب معمولی بریزید و تنها قسمت محلول را به مایع حاوی طلا اضافه کنید.

از اضافه کردن سولفات آهن حل نشده به مایع حاوی طلا خودداری کنید. محلول سولفات آهن را به آرامی اضافه کنید تا طلای حل شده توسط کلر، از محلول جدا شود.

این روش، بسیار راحت است و در خانه کاربرد دارد؛ اما یک عیب دارد و آن هم این است که طلایی که از این روش به دست می‌آورید، خلوص کامل نداشته و براق و درخشان به نظر نخواهد آمد. استفاده از سولفات آهن، خواه ناخواه این مشکل را پدید می‌آورد.

تضمینی‌ترین روش خرید مواد مورد نیاز استخراج طلا با وایتکس

استخراج طلا با وایتکس در صورتی می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد که در آن از مواد شیمیایی با کیفیت استفاده گردد. امروزه فروشگاه‌های زیادی در سطح کشور در حال ارائه مواد شیمیایی هستند که یکی از آنها شیمی مارکت سپاهان است.

این فروشگاه آنلاین، طیف وسیعی از مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع مختلف را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. کیفیت و خلوص بالا، تنها بخشی از امتیازات مواد شیمیایی ارائه‌شده توسط این مجموعه است.

About The Author

Views: 6

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 6 =