استفاده از اکسید آلومینیوم برای حذف آب از جریان گاز


اکسید آلومینیوم واکنشهای مختلف صنعتی مفید را تجزیه می کند. یکی از عمده ترین کاربردهای اکسید آلومینیوم به عنوان کاتالیزوردر فرآیند کلاوس برای تبدیل گازهای زائد سولفید هیدروژن به گوگرد اولیه در پالایشگاه ها است. همچنین برای جرا کردن آب الکل ها و تبدیل آن به به آلکنها مفید است. اکسید آلومینیوم به عنوان یک پشتیبان کاتالیزور برای بسیاری از کاتالیزورهای صنعتی مانند موارد استفاده شده در هیدرودسولفوریزاسیون، یک فرایند شیمیایی فروکافت که به فراوانی در حذف گوگرد از گاز طبیعی و محصولات نفتی پالایش شده از نفت مانند بنزین، سوخت جت، نفت سفید، سوخت دیزل و روغن‌های سوختی کاربرد دارد) و برخی از پلیمریزاسیون های زیگلر-ناتا استفاده می شود. استفاده از اکسید آلومینیوم برای حذف آب از جریان گاز نیز نکته ای ست که کارشناسان سایت فروش مواد شیمیایی شیمی مارکت سپاهان قصد دارند تا در این رابطه نکاتی را گوشزد نمایند.

استفاده از اکسید آلومینیوم برای حذف آب از جریان گاز

 

اکسید آلومینیوم برای حذف آب از جریان گاز

آلومینای فعال ماده ای متخلخل و دانه ای است که به عنوان بستری برای کاتالیزورها و به عنوان جاذب برای حذف آب از گازها و مایعات استفاده می شود. آلومینای مورد استفاده در کوره ذوب، ۹۰ درصد از کل آلومینای تولید شده را به خود اختصاص می دهد؛ این آلومینا به کارخانه های آلومینیوم منتقل می شود و در آنجا به فلز آلومینیوم الکترولیز می شود. برای ساخت انواع محصولات سرامیکی، مدارهای مجتمع، ایمپلنت، تجهیزات آزمایشگاهی و پوشش های نسوز کوره های صنعتی از آلومینای کلسینه شده استفاده میشود. به دلیل ویژگی های خاص آلومینا مانند رسانایی کم الکتریکی، مقاومت، سختی بالا و نقطه ذوب بالا از این ماده برای ساخت این محصولات استفاده میشود. خرید اکسید آلومینیوم توسط بسیاری از صاحبان صنایع صورت می پذیرد. زیرا که آلومینا یکی از پرکاربردترین مواد شیمیایی ست که می تواند موجبات به ثمر رسیدن تلاش های یک صنعت گر را فراهم آورد.

 

تصفیه گاز

اکسید آلومینیوم به طور گسترده برای حذف آب از جریان گاز استفاده می شود. مونوکسید کربن گازی بی‌رنگ، بی بو و بسیار سمی است. دانسیته مونوکسید کربن نزدیک به دانسیته هوا است و توسط فرآیندهای طبیعی و مصنوعی تولید می شود. تنفس گاز مونوکسید کربن می تواند منجر به ایجاد مشکلات قلبی و عروقی و مرگ گردد، بنابراین مونوکسید کربن باید کنترل گردد. برای این منظور مطالعاتی انجام شده است که در یکی از آنها برای سطح ویژه دیاتومیت و تثبیت بهتر نانو کاتالیست ها از گاما، آلومینا به عنوان لایه واش–کوت برای پوشش دیاتومیت استفاده شد. نتایج نشان داد که دیاتومیت به خاطر دارا بودن سطح ویژه بالا، هزینه کم، تخلخل مناسب و قدرت جذب بالا گزینه مناسبی برای پایه کاتالیزور می باشد.

تصفیه گاز

 

استفاده از اکسید آلومینیوم برای حذف آب جریان گاز - سایت 30o2
آلومینا به عنوان یک کاتالیزورشناخته می شود. یکی از عمده ترین کاربردهای آلومینا به عنوان کاتالیزور در فرآیند کلاوس برای تبدیل گازهای زائد سولفید هیدروژن به گوگرد اولیه در پالایشگاه ها می باشد. همچنین برای دهیتراته کردن الکلها و تبدیل آنها به آلکنها مفید است. اکسید آلومینیوم به عنوان یک پشتیبان کاتالیزور برای بسیاری از کاتالیزورهای صنعتی مانند موارد استفاده شده در هیدروژناز و برخی از پلیمریزاسیون های زیگلر-ناتا نقش مهمی دارد. اکسید آلومینیوم به طور گسترده برای حذف آب از جریان گاز استفاده می شود.

 

استفاده از اکسید آلومینیوم برای حذف آب جریان گاز - سایت 30o2
به دلیل سختی و استحکام آلومینا از آن به عنوان ساینده ارزان قیمت به جای الماس صنعتی استفاده میشود. در بسیاری از انواع کاغذ سنباده از بلورهای اکسید آلومینیوم استفاده می شود. به علاوه، احتباس کم گرما و گرمای خاص کم آن باعث می شود که در عملیات سنگ زنی، به ویژه ابزارهای برش به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان ماده معدنی ساینده پودری آلوکسیت، به همراه سیلیس، ماده اولیه گچ استفاده شده در نوک نشانک در بازی بیلیارد است. پودر اکسید آلومینیوم در برخی از کیت های پرداخت و اصلاح خراش CD یا DVD استفاده می شود. اکسید آلومینیوم واکنشهای مختلف صنعتی را تجزیه می کند. اکسید آلومینیوم در عمده ترین کاربرد خود، کاتالیزور فرآیند Claus برای تبدیل گازهای زائد سولفید هیدروژن به گوگرد اولیه در پالایشگاه ها است. از آلومینا برای تولید کاشی هایی استفاده می شود که در داخل خطوط سوخت پودری و کانال های دودکش بر روی نیروگاه های زغال سنگ متصل می شوند تا از مناطق با سایش زیاد محافظت کنند. استفاده از این کاشی ها برای مناطقی که نیرو و ضربه زیادی وارد میشود، مناسب نیستند زیرا این کاشی ها شکننده هستند.

 

فروش آلومینا فروش آلومینا
سایت فروش مواد شیمیایی شیمی مارکت سپاهان یک سایت در جهت فروش مواد شیمیایی در اصفهان از جمله فروش انواع اسیدهای شیمیایی قوی و ضعیف به صورت اینترنتی، تحت برندهای مطرحی همچون مرک، سیگما آلدریچ و … موجب تسهیل در امر خرید مواد شیمیایی مختلف میشود. آلومینا نیز به عنوان یکی از مواد شیمیایی پرفروش در این سایت انجام میشود. جهت خرید این مواد شیمیایی به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کرده و یا بر روی خرید آلومینا کلیک کنید.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =