انواع قرص کلر چیست؟ معرفی انواع قرص کلر


آیا می‌دانید به چه علت از قرص کلر استفاده می‌کنند؟

کلر، یکی از بهترین مواد برای ضدعفونی کردن آب به شمار می‌رود. در طول زمان از شکل‌های متفاوت این ماده استفاده می‌کردند، تا بتوانند آب را ضدعفونی کنند. کلر پودری، کلر مایع و قرص کلر روش‌هایی هستند که می‌توان به کمک آنها کلر را به آب اضافه کرد و میکروارگانیسم‌ها و آلودگی‌های آن را از بین برد. این ماده وقتی در تماس با آب قرار می‌گیرد، آن را گندزدایی می‌کند. طی این واکنش، تمام میکروب‌هایی که باعث آلودگی آب شده‌اند، از بین می‌روند. اگر فکر می‌کنید که استفاده از این ماده به‌تنهایی، نمی‌تواند جلبک‌های استخرتان را از بین ببرد، این مقاله ما را که در مورد سولفات مس برای از بین بردن جلبک است، مطالعه کنید.

موضوعی که در مورد انواع قرص‌های کلر باید مورد توجه قرار دهید روش اضافه کردن آنها به استخر است. اگر قرص کلر به درستی مورد استفاده قرار نگیرد، قادر نیست راندمان و بازدهی بالایی از خود نشان دهد. هر زمان که برای خرید این قرص اقدام می‌کنید، از فروشنده بخواهید در مورد نحوه درست مصرف کردن آن نیز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد. این گونه، استفاده از قرص کلر با راندمان و بازدهی بالاتری همراه خواهد بود.

انواع قرص کلر که باید بشناسید

ما انواع قرص کلر در کشورمان داریم که از نظر کیفیت تفاوت مشهودی با هم دارند. کسانی که قصد دارند آب استخر را به بهترین شکل ممکن گندزدایی کنند، از قرصی استفاده می‌کنند که بهترین ترکیبات در تولید آن به کار برده شده باشد. انواع قرص‌های کلر موجود در بازار ایران به شرح زیر است:

۱- قرص کلر ایرانی

یکی از انواع قرص‌هایی که در کشورمان وجود دارد، قرص کلر ایرانی است. برخی سودجویان برای تولید و ساخت این قرص از بی‌کیفیت‌ترین مواد استفاده کرده و با قیمت پایینی آن را به بازار عرضه می‌کنند. وقتی این قرص در تماس با آب قرار می‌گیرد، به یک خمیر نرم تبدیل شده و به سرعت در آب حل می‌شود. این در حالی است که انواع قرص‌های کلر با کیفیت، تا چند روز در آب باقی مانده و به تدریج در آب استخر حل می‌شوند.

متاسفانه نمی‌توان عملکرد و بازدهی بالایی را از قرص کلر ایرانی توقع داشت. در کنار این مساله، در جاهایی که آب را به کمک این ماده ضدعفونی کرده‌اند، حساسیت‌های پوستی نیز مشاهده شده است.

۲- قرص کلر آمریکایی

یکی از انواع قرص کلر، قرص کلر آمریکایی است. این قرص، یک ترکیب بسیار عالی و جادویی برای ضدعفونی کردن آب استخر است. این قرص نه تنها نقش موثری در از بین بردن میکروارگانیسم‌های بیماری‌زای آب استخر دارد، بلکه می‌توان به عنوان یک ضد لک، شفاف کننده، نابود کننده جلبک و جرم گیر نیز از آن استفاده کرد.

استخرهایی که با کمک قرص کلر آمریکایی ضدعفونی شده است، آب استخر شفاف بوده و جلبک‌ها نیز فرصت رشد و گسترش پیدا نخواهند کرد. کسانی که می‌خواهند کیفیت آب را در بالاترین حد خود نگهداری کنند، این قرص را انتخاب کرده و به کمک آن آب استخر را ضدعفونی می‌کنند. در ضمن، خوب است بدانید که این قرص به راحتی در آب حل نشده و پروسه حل شدن کامل آن در آب، چند روزی طول می‌کشد.

۳- قرص کلر کات کبود دار

از دیگر انواع قرص کلر موجود در بازار ایرانی می‌توان به قرص کلر کات کبود دار اشاره کرد. این قرص نیز از جمله قرص‌هایی است که می‌تواند شما را به چندین هدف برساند. از بین بردن باکتری‌ها، ایجاد شفافیت در آب استخر، از بین بردن جلبک‌ها، رفع کدورت آب و کاهش سختی آب از جمله فواید استفاده از قرص کلر کات کبود دار است. از این قرص به عنوان یک قرص با عملکرد دوگانه یاد می‌کنند؛ هم جلبک‌ها را نابود می‌کند و هم قادر است آب را تمیز کرده و آن را شفاف کند.

قرص کلر کات کابود دار از جمله مواد سازگار با سوپر کلره است و استفاده از آن نیز با تولید کف همراه نخواهد بود. قرص کلر کات کبود دار به راحتی در آب حل نمی‌شود و فرآیند حل شدن آن چند روز زمان می‌برد. این قرص یک محصول کاملا ایده آل برای نگهداری از آب استخر در زمستان و یا تعطیلات به شمار می‌رود.

قیمت قرص کلر چقدر است؟

قیمت انواع قرص کلر در طی زمان و بنا به دلایل مختلف تغییر کرده است. قرص کلر خارجی با کیفیت، تحت تاثیر قیمت کشور تولیدکننده و قیمت روز ارز است. از آنجایی که قیمت ارز در کشور ما به صورت روزانه تغییر می‌کند، این قرص نیز نوسان‌های قیمتی زیادی را در کشور تجربه می‌کند.

درست است که قیمت این ماده دائما در حال تغییر است و فعلا نیز هیچ راهی برای ایجاد ثبات در آن وجود ندرد، اما می‌توانید با مراجعه به شرکت‌ها و مجموعه‌های معتبر ارائه‌کننده این قرص، خیالتان را از بابت تهیه یک قرص با کیفیت راحت کنید؛ این تنها کاری است که می‌توان در این شرایط انجام داد. مجموعه‌هایی که دغدغه و نگرانی اصلی‌شان ارائه یک کالای با کیفیت است، سعی می‌کنند به موضوع قیمت نیز توجه داشته باشند و قرص کلر را با مناسب‌ترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار دهند.

قابل اعتمادترین روش برای تهیه انواع قرص کلر در ایران چیست؟

انواع قرص کلر در بازار ایران موجود است و شما برای آنکه بهترین را خریداری کنید، حق انتخاب دارید. موضوعی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید قرص کلر با کیفیت تهیه کنید، مراجعه به مجموعه‌های معتبر ارائه‌کننده این قرص، همچون شیمی مارکت است. این مجموعه در حوزه فروش قرص کلر فعالیت کرده و به شما کمک می‌کند تا برای ضدعفونی کردن آب استخر، روشی با راندمان و بازدهی بالا انتخاب کنید.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =