زاج سفید برای استخر


زاج سفید در استخر⭐ [نحوه استفاده از سولفات آلومینیوم برای رسوب زدایی استخر]

نحوه استفاده از آلوم در آب استخر

سولفات آلومینیوم که آلوم یا زاج سفید نیز نامیده می شود ، می تواند ماده مفیدی برای استفاده در استخر شما باشد هنگامی که رنگ آن مایل به سبز شدن می باشد. این ماده به مانند “لخته ساز” عمل می کند و ذرات کثیفی ، فسفات ها ، عوامل بیماری زا و سایر آلودگی های نامطلوب را به خود جلب می کند و باعث جمع شدن آنها می شود تا بتوانید به راحتی آنها را از استخر خود جاروب کنید. زاج سفید تا زمان ظهور مواد پاک کننده استخرهای پلیمری، یک روش پاک کنندگی استاندارد برای استخرهای شنا بود و هم اکنون هم میتواند با این کاربرد مورد استفاده قرار گیرد.

زاج سفید برای استخر

زمه به صورت پودر در دسترس است و در شیمی مارکت سپاهان با عنوان محصول سولفات آلومینیوم به راحتی در دسترس است. می توانید پودر را با آب ترکیب کنید و دوغاب ایجاد کنید تا به آب اضافه شود ، اما سریعترین و ساده ترین روش افزودن مستقیم آن به فیلتر ماسه یا سطح استخر است.

نحوه استفاده از آلوم در فیلتر شن و ماسه

اگرچه نباید از آلوم در یک فیلتر کارتریج DE (خاک دیاتومه) استفاده شود ، اما می توان آن را مستقیماً به فیلتر شن و ماسه اضافه کرد ، زیرا آلودگی های جمع شده به راحتی با مکش جارو از فیلتر خارج می شوند تا جمع شوند.

برای اینکه آلوم وظیفه خود را در شفاف سازی آب کدر انجام دهد که یکی از مهمترین خواص زاج سفید است ، باید سطح pH در آب در حد صحیح باشد. بنابراین اولین قدم آزمایش و تنظیم سطح pH استخر و شیمی آن است.

 1. آب استخر را آزمایش کرده و آنرا را در حد نرمال متعادل کنید.
 2. سطح کلر را به ۱۰٪ از سطح اسید سیانوریک برسانید.
 3. فیلتر شنی را برای تمیز کردن اولیه و اندازه گیری فشار شستشو دهید.
 4. با روشن شدن فیلتر ، ۶ اونس بریزید. از آلوم برای هر ۱۰۰ پوند. شن و ماسه فیلتر در مخزن. آلوم را مستقیماً به مخزن فیلتر اضافه کنید.
 5. وقتی فشار فیلتر ۸ تا ۱۰ پوند افزایش می یابد ، شستشو کنید. بالاتر رفتن فشار نسبت به فشار اولیه به این دلیل اتفاق می افتد که آلودگی ها به هم پیوسته اند و شروع به مسدود شدن فیلتر می کنند.
 6. استخر را با جاروبرقی جمع کنید تا آلودگی های متلاشی شده (floc) را که از فیلتر خارج شده اند ، جمع کنید. اکنون باید شاهد بهبود چشمگیر شفافیت آب خود باشید.
 7. دوباره شیمی آب را آزمایش کنید و در صورت لزوم تنظیم کنید.

استفاده از زاج سفید بر روی سطح استخر

برای اینکه زاج بتواند آب را با موفقیت تصفیه کند ، مهم است که pH و سطح شیمیایی آب استخر صحیح باشد. اولین قدم آزمایش و تنظیم شیمی آب در صورت لزوم خواهد بود.

 1. برای از بین بردن آلودگی های بزرگ، استخر را خالی، جاروبرقی و مسواک بزنید.
 2. آب استخر را تست کرده و در صورت لزوم pH و سایر مواد شیمیایی آن را متعادل کنید.
 3. از آلوم روی سطح استخر برای هر ۱۰۰۰۰ گالن ظرفیت در استخر.
 4. شیر چند پورت پمپ فیلتر را روی “چرخش مجدد” تنظیم کرده و پمپ را برای دو ساعت کار کنید. در طی این گردش آب ، به دلیل تأثیر آلوم ، آلاینده ها با هم جمع می شوند.
 5. کناره ها و قسمت پایین استخر را فرچه بزنید زیرا آب در گردش است تا ذرات جمع شده شل شود.
 6. پمپ را به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت خاموش کنید ، یا تا زمانی که آلودگی های خوشه ای (floc) به کف استخر برسند.
 7. استخر را با جاروبرقی جمع کنید تا آلودگی های حل شده جمع شود. در این مرحله از مراقبت استفاده کنید تا خیلی شدید خلا vac نگیرید ، این امر باعث از بین رفتن ذرات جمع شده می شود. اکنون باید شاهد بهبود چشمگیر شفافیت آب باشید.
 8. دوباره pH آب و شیمی را آزمایش کنید و در صورت لزوم تنظیم کنید.

نحوه استفاده از سولفات آلومینیوم در استخر شنا

استخر شما به دلایل زیادی ممکن است دارای آب مایل به سبز رنگ باشد ، اما اگر به دلیل مواد معدنی بیش از حد است ، استخر خود را با سولفات آلومینیوم تمیز کنید. این ماده وقتی در آب حل می شود بار مثبت دارد و ذرات منفی را به خود جذب می کند تا زمانی که به صورت تکه های جامد دربیایند و باعث سهولت در تمیز کردن آب می شود.

مرحله ۱

قلیایی بودن استخر خود را بررسی کنید. قلیائیت باید بیش از ۷۵ میلی گرم در لیتر به عنوان کربنات کلسیم باشد تا آلوم کار کند.

گام ۲

فیلتر خود را مطابق دستورالعمل فیلتر خود بشویید. فیلترهای شن و ماسه از روندی متفاوت با فیلترهای DE استفاده می کنند و شما می توانید از آلوم فقط با فیلترهای شن استفاده کنید. این می تواند به فیلترهای DE آسیب برساند.

مرحله ۳

دوز توصیه شده سولفات آلومینیوم را برای استخر خود به راحت ترین محل ورود قبل از فیلتر اضافه کنید. این به طور معمول کفگیر است ، اما به آرامی آن را اضافه کنید زیرا می تواند در آنجا محلی شود ، نه اینکه تمام آن را به سمت فیلتر حرکت دهید. دستورالعمل های همراه با سولفات آلومینیوم خود را بخوانید ، اما یک قانون اساسی اضافه کردن ۲ اونس است. از آلوم برای هر فوت مربع سطح استخر.

مرحله ۴

پس از چند روز فیلتر رسوب خود را پاک کنید. این روند را تکرار کنید تا آلودگی ها از بین برود.

همینطور مقاله روش استفاده از زاج سفید در کاربرد های دیگر این محصول میتواند شما را راهنمایی کند.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 4 =