زمان مصرف سولفات روی در پسته


پسته یکی از مقوی ترین تنقلات در میان افراد شناخته می شود و کشور ما یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان آن در جهان است. این محصول برای باروری بهینه به مراقبت زیادی احتیاج دارد. محلول هایی که دارای آهن، منگنز، مس، فسفر و… هستند از جمله مواردی به شمار می روند که برای نگهداری از درخت پسته مفید می باشند. هنگامی که از سولفات روی برای درخت پسته استفاده می کنید، بدانید که این عمل به زیاد شدن شکوفه ها و دانه های درخت پسته کمک بسیاری می کند. پاشیدن سولفات روی بر روی برگ ها و شاخه های درختان موجب تقویت آن ها می شود. بهترین نکته ای که باید توجه کنید، آن است که زمان مناسب برای استفاده سولفات روی در درختان پسته فصل بهار است و برای پاشیدن سولفات باید صبح زود اقدام کنید، زیرا درختان در این مواقع محلول را به خوبی جذب خود می کند. در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین زمان مصرف سولفات روی در پسته و نحوه انجام این کار آشنا کنیم. هم چنین از فواید این کار در بهبود کیفیت محصول نیز صحبت خواهیم نمود.

چه زمانی از سولفات روی برای پساته استفاده کنیم؟

مقدار استفاده از سولفات روی برای درخت پسته

عنصر روی معمولا به شکل محلول در خاک ها موجود می باشد. اما سولفات روی چیست و چه خاصیتی دارد که کمبود آن می تواند مانع رشد و باروری بهینه گیاهان شود؟ زمانی که این محلول در خاک وجود نداشته باشد، کود های روی و ترکیبات سولفات روی برای جبران کمبود آن مورد استفاده قرار می گیرد. میزان مصرف سولفات روی برای هر درخت پسته ۲۰۰ الی ۴۰۰ گرم است و برای هر هکتار ۴۰ کیلو گرم استفاده می شود. در صورتی که مزارعی دست پاش باشد، ۱.۵ برابر این میزان باید مصرف کرد. سولفات روی گرانوله یکی از بهترین نوع سولفات روی است که مزایایی از جمله جذب زیاد آن توسط درختان پسته و بهبود رشد و نمو و ثمر دهی بیش تر را به ارمغان می آورد.

میزان استفاده از سولفات روی برای پسته چقدر است؟

فواید سولفات روی برای پسته

  1. سولفات روی به قوی و شاداب شدن قسمت هایی از درخت پسته که در هوا قرار داد، کمک کرده و موجب زیاد شدن شکوفه های درخت پسته می شود.
  2. سولفات روی برای با کیفیت شدن میوه ها، شاداب بودن و از همه مهم تر کاهش پوکی دانه های پسته گزینه ای مناسب است.
  3. قوی شدن دانه های درخت پسته نسبت به بیماری ها و آفات
  4. بهبود جریان انتقال مواد غذایی در آوند ها که باعث تغذیه بهتر درخت پسته می شود.
  5. با پاشیدن سولفات روی، بر روی درختان پسته آثار مفیدی بر گره های زایشی ایجاد خواهد شد، همچنین پاشیدن سولفات بر روی گره های زایشی در سال بعد هم تاثیرات مفیدی دارد و به بهبود باروری منجر می شود.

فواید کود سولفات روی برای پسته

خرید سولفات روی

اگر به دنبال مرکزی برای فروش آنلاین سولفات روی کشاورزیو به ویژه برای درخت پسته هستید، پیشنهاد ما به شما تهیه آن از سایت شیمی مارکت سپاهان است. این مرکز با دارا بودن سولفات روی ۹۹ درصد، در گریدهای کشاورزی و صنعتی می تواند به بهترین شکل پاسخ گوی نیاز شما باشد. محصولات شیمی مارکت سپاهان و از جمله سولفات روی در کنار عرضه با کیفیت ایده آل، قیمت های ارزان تری هم به نسبت بازار دارند و دلیل این مساله تولید کننده بودن این مرجع و فروش بدون واسطه محصولات شیمیایی است. شما می توانید برای خرید سولفات روی ارزان قیمت به سایت شیمی مارکت سپاهان رجوع کرده و یا با کارشناسان بازرگانی این مرکز تماس حاصل کنید. هم چنین اگر در زمینه خرید سولفات روی و یا استفاده از آن در محصول پسته، تجربه ای دارید، می توانید آن را در بخش نظرات به اشتراک گذاشته و همکاران خود را در این مسیر راهنمایی کنید.

خرید سولفات روی

About The Author

Views: 1

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هجده =