زمان مصرف کود روی برای برنج


زمان مصرف کود روی برای برنج

کود روی از جمله کود های اصلی به شمار می رود که اهمیت و نقش زیادی در فرآیند های بیوشیمیایی و رشد دانه برنج دارد. کود روی می تواند باعث رفع نارسایی های گیاهان و به خصوص گیاه برنج شود و مقدار نیازی که گیاه برنج به این کود دارد، کم، اما مصرف آن ضروری است. عنصر روی با تاثیر روی آنزیم ها باعث فعال شدن آن ها می شود و همچنین کلروفیل با استفاده از این کود تشکیل می شود. کمبود کود روی باعث ایجاد شدن نوار زرد رنگی دور رگ برگ ها می شود. به طوری که هر چه نور خورشید بیش تر روی رگ برگ ها بتابد، مشخص تر خواهد شد. زیاده روی در مصرف این کود باعث سمی شدن گیاه برنج می شود، از این رو در مصرف آن باید دقت کنید.

کود روی برای برنج

چه هنگامی می توان کود روی را برای برنج مصرف کرد؟

پودر روی را می توان در هر هکتار به میزان ۵ تا ۱۰ کیلوگرم مصرف کرد. این کود را می توان با روش هایی از قبیل محلول پاشی، نواری و چالکود در شالیزار ها استفاده کرد. البته استفاده از این کود از طریق آبیاری در خاک های سبک هم امکان پذیر است، اما بازیافت این کود در این شرایط محدود تر می شود. کود روی را می توان به هنگام پنجه زنی برنج مصرف کرد؛ زیرا به هنگام پنجه زنی، برای آن که نشاسته بیش تری جمع شود و دانه بندی بهتر شکل بگیرد و همچنین مقاومت پنجه ها بالا تر برود، به فسفر نیاز است. از سوی دیگر فسفر باید حاوی مقادیر کافی از عنصر روی باشد.

چه زمانی از کود روی استفاده کنیم؟

خرید کود روی از فروشگاه اینترنتی دیجی شیمی

پودر روی را می توان از مراکز و فروشگاه های مواد شیمیایی و کشاورزی خریداری کرد. البته خلوص و همچنین کیفیت کود روی در میان محصولات برند های مختلف، تفاوت دارد. در صورتی که قصد خرید این محصول را دارید، ما به شما فروشگاه اینترنتی دیجی شیمی را پیشنهاد می کنیم. کاربران گرامی می توانید با مراجعه به این وب سایت اینترنتی، کود روی مورد نیاز برای محصولات زراعی از جمله برنج را با خلوص و کیفیت بالا به صورت اینترنتی و حضوری خریداری کنید. شیمی مارکت سپاهان عرضه کننده بهترین و مرغوب ترین کود روی موجود در بازار است که آن را با قیمتی ایده آل و مناسب به دست مصرف کننده می رساند. این مرکز به دلیل حذف واسطه ها و مستقیم بودن فروش خود، توانسته به خوبی در کاهش قیمت ها گامی موثر برداشته و از این نظر مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است. از سویی شما می توانید کود سولفات روی را هم از این مجموعه تهیه کنید و به این شیوه به بهبود رشد محصولات خود کمک شایانی کنید.

خرید کود روی برای برنج

در این مطلب تلاش شده تا اطلاعاتی مفید در زمینه کود روی به شما کاربران گرامی داده شود. اگر اطلاعات بیش تری در زمینه این کود و نحوه و زمان مصرف آن برای محصول برنج دارید، می توانید در بخش  نظرات آن را با کاربران به اشتراک گذاشته و به افزایش آگاهی در این زمینه منجر شوید.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 2 =