ساده ترین روش تخریب بتن⭐[قبل از اقدام به تخریب حتما بخوانید!]


تخریب بتن یکی از مراحل پر دردسر برای سازندگان سازه هاست، زیرا استفاده از مواد منفجره که مرسوم ترین شیوه تخریب بتن در سالهای اخیر بوده است، ضمن پر هزینه بودن برای کارفرما، می تواند آلودگی صوتی و خطرات زیست محیطی هم به همراه داشته باشد.

شاید جالب باشد که برای حل این مشکل و کاهش هزینه و خطرات استفاده از مواد منفجره، راه های ساده تری ابداع شده که بر پایه دانش و فناوری مواد شیمیایی می باشد. به عبارت دیگر الزام به استفاده از مواد منفجره برای نابودی سنگ، بتن و ساروج، وجود نداشته و سازندگان هوشمند می توانند با بهره گیری از روش های ساده تر که در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم، در هزینه های خود صرفه جویی کرده و سرعت عمل را در فرآیند ساخت و ساز بالا ببرند.

 

 

روش های تخریب بتن

برای تخریب بتن، انواع روش های مختلف وجود دارد که برخی دستی و برخی بر پایه مواد شیمیایی می باشد. یکی از این روش ها استفاده از دستگاه های بتن کن می باشد که به صورت مکانیکی وارد عمل شده و اقدام به کندن بتن و ساروج می کند. این روش ضمن هزینه بر بودن، می تواند طول مدت عملیات تخریب را نیز طولانی تر کند. هم چنین در مقیاس های کوچک صرفه اقتصادی نداشته و مناسب نمی باشد.

یکی دیگر از روش های تخریب بتن را باید استفاده از مواد شیمیایی عنوان کرد که در قسمت پیشین به آن اشاره هایی شد. این شیوه می تواند با ایجاد انفجار در ساروج یا بتن، موجب تخریب آن شود. با استفاده از مواد منفجره، باید شاهد آلودگی صوتی بالا و وارد شدن صدماتی به محیط زیست باشیم. هم چنین این شیوه ممکن است ایمنی کارکنان را نیز به خطر بیندازد و جمع آوری قطعات تخریب شده زمان بر و دردسر ساز خواهد بود.

از روش های نوین و ساده تری که برای تخریب بتن مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به بهره گیری از مواد اسیدی اشاره کرد. در واقع باید ساده ترین روش تخریب بتن را استفاده از این ترکیبات دانست که بدون ایجاد سر و صدا و هزینه زیاد، می توانند فرآیند متلاشی کردن ساروج، بتن و سنگ را به انجام برسانند. از سویی هزینه تمام شده خرید اسید ضد بتن و ساروج برای کارفرما به صرفه و اقتصادی خواهد بود. از جمله این محصولات می توان به کتراک، گرین راک و اسید ضد بتن اشاره کرد که با دارا بودن قدرت اسیدی بالا، می توانند سنگ، بتن و ساروج را با بالاترین درجه سختی، متلاشی سازند.

 

تخریب بتن با اسید

اسیدها به علت دارا بودن خاصیت خورندگی می توانند در زمینه از بین بردن و پودر کردن بتن و سنگ به یاری سازندگان بیایند. البته قدرت خورندگی اسیدها با یکدیگر متفاوت است و برای تخریب بتن با اسید باید از اسیدهای قوی و یا ترکیب چند اسید استفاده کرد. هر چه اسید ضد بتن، قوی تری باشد، تخریب در مدت زمان کوتاه تر و با کیفیت بهتر صورت خواهد گرفت.

برای تخریب بتن با اسید کافی است تا میزان کافی از آن را بر روی سطح مد نظر ریخته و منتظر عملکرد آن بمانید. با شروع فعالیت تخریب بتن با اسید، جوشیدن این محصول را شاهد خواهیم بود و به تدریج سطح بتن خورده شده و از بین می رود. این روش به نسبت سایر روش ها، دردسر کمی داشته و در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به نتیجه مد نظر می رساند.

 

آشنایی با تخریب کننده بتن یا همان کتراک

کتراک محصول دیگری است که برای نابودی بتن و ساروج از آن بهره گرفته می شود. پایه این ماده نیز ترکیب چند اسید است و محصول به شکل پودر غیر قابل انفجار تولید و روانه بازار می شود. برای استفاده از کتراک کافی است آن را به نسبت ۳ به ۱ با آب ترکیب نموده و ماده ملات شکل را تولید کنید. سپس با حفر چال هایی در سطح سنگ یا بتن، این ملات را وارد سوراخ ها کرده و با گوه هایی روی آن را بپوشانید. با توجه میزان سختی بتن، کتراک در مدت زمان های مختلف اما کوتاه، فرآیند تخریب را به انجام می رساند.

هم چنین باید اشاره کرد که این شیوه را می توان ساده ترین روش تخریب بتن دانست که بدون وارد کردن آسیب به محیط زیست و نیروی کار، می تواند عملیات را به انجام برساند. محصول دیگری هم برای نابودی سنگ و ساروج وجود دارد که گرین راک نامیده می شود. این ماده هم با دارا بودن خاصیت اسیدی قوی، به همان شیوه حفر چاله می تواند سنگ، بتن و ساروج را به خوبی تخریب کرده و در زمانی کوتاه، این فرآیند را به انجام خواهد رساند. استفاده از این روش های مدرن در تخریب، سازندگان را از نظر زمانی به پیش رانده و فرآیند ساخت را سرعت می بخشد. از سویی از نظر هزینه ها هم به صرفه بوده و با صرف کمترین هزینه می توانید از این شیوه ها بهره گیرید. با کسب اطلاعات کافی درباره انواع ساروج و روش های از بین بردن آن، به خوبی متوجه خواهید شد که استفاده از اسید بهترین و بی دردسرترین شیوه برای از بین بردن این ماده سخت است.

 

خرید و قیمت اسید ضد بتن

بهره گیری از روش های ساده ای که برای تخریب بتن در قسمت های پیشین اشاره شد، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. شما می توانید برای خرید اسید ضد بتن و اطلاع از قیمت آن، به مراکز فروش مواد شیمیایی مراجعه کرده و اقدام نمایید. اما با توجه به این که مرغوبیت کالا و قوی بودن اسیدی که در تولید آن استفاده شده است، در نتیجه نهایی کار شما مستقیما اثرگذار خواهد بود، توصیه می شود که خرید کتراک، گرین راک و اسید ضد بتن را فقط و فقط از مراکز معتبر فروش مواد شیمیایی بخواهید.

خرید و قیمت اسید ضد بتن در سایت شیمی مارکت سپاهان می تواند ایده آل ترین گزینه برای شما باشد. در این مرجع اسید ضد بتن و سایر تخریب کننده ها، با کیفیتی مثال زدنی عرضه می شوند و قیمت مناسبی هم دارند. دارا بودن طیفی از مشتریان راضی و وفادار در این مرکز، به این ادعا صحه می گذارد. تنها با یک بار خرید کتراک یا اسید ضد بتن از این مرجع، به مشتری همیشگی این مجموعه فروشگاهی بدل خواهید شد. برای خرید و اطلاع از قیمت اسید ضد بتن می توانید به سایت شیمی مارکت سپاهان مراجعه کرده و به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید. هم چنین می توانید با کارشناسان بازرگانی این مجموعه تماس حاصل کرده و ضمن دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از نحوه استفاده از محصول، سفارش خود را نهایی کنید.

About The Author

Views: 2

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هجده =