سود پرک در مواد مخدر


متاسفانه از مواد شیمیایی در مصارف خطرناک و غیر قانونی استفاده می شود سود پرک یا هیدروکسید سدیم برای مصارف ممنوعه و در تولید مواد مخدر نیز استفاده میشود که موارد بسیار خطرناک و جبران ناپذیر در بدن انسان بوجود می آورد.

مخدر شیشه یک ماده روان گردان ساخت دست بشر در لابراتور می باشد که باعث اختلال در سیستم عصبی و تخریب سلول های مغز میگردد. در حین استفاده اولیه ، این دارو باعث افزایش خلق و خوی سرخوشی ، افزایش هوشیاری ، تمرکز و افزایش سطح انرژی در شخص مصرف کننده خواهد شد و بدلیل وجود مواد شیمیایی صنعتی نظیر سود پرک باعث تخریب بافت های سلولهای عصبی و جسمی می شود همچنین با افزایش دوپامین در مغز فرد را دچار اختلال میکند.

سود پرک در مواد مخدر

چرا از سود پرک برای شیشه استفاده میکنند؟

علت استفاده از سود پرک بدلیل قیمت پایین این محصول و در دسترس بودن این ماده میباشد که هدف میران سود آوری بیشتر بوده و متاسفانه سلامت انسان به خطر می اندازد. مصرف طولانی مدت از ماده مخدر شیشه باعث بوجود آمدن زخم های پوستی و حساسیت های پوستی در فرد می شود از دیگر عوارض قابل مشاهده استفاده طولانی مدت از این مخدر خطرناک می توان به کاهش وزن شدید ، و از بین رفتن دندان ها و استخوان ها و بافت ماهیچه اشاره کرد.

ترک آمفتامین ها ، مت آمفتامین ها (مخدر شیشه) می تواند کار بسیار دشواری باشد به خانواده ها توصیه می شود که مداخله کنند و به عزیزانشان نشان دهند که راهی برای نجات وجود دارد و پشتیبانی مورد نیاز برای ترک آن ها در دسترس است. یک مداخله موفق معمولاً با کمک گرفتن از برنامه درمان اعتیاد بیمارستانی یا سرپایی دنبال می شود.

افرادی که با اعتیاد به مخدر شیشه دست و پنجه نرم می کنند در هنگام سم زدایی برای کاهش اثرات منفی ترک محرک به کمک پزشکی مناسب نیاز خواهند داشت و سخت ترین دوره سم زدایی معمولاً ۷ روز طول می کشد.

به امید اینکه بشر با استفاده درست از محصولات شیمیایی که ضمن خطرات و سوء استفاده در صنایع غیر مجاز میتواند کمک بسیار بالایی در صنایع مختلف با رعایت اصول داشته باشد.

About The Author

Views: 7

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =