شست و شو با سود پرک


سود پرک که آن را با فرمول شیمیایی Naoh نمایش می دهند، یک قلیای قدرتمند است که موارد استفاده فراوانی دارد. این ماده به علت قدرت بالایی که در حل کردن چربی ها دارد، در شست و شو مورد بهره برداری قرار می گیرد. شست و شو با سود پرک مدت هاست که مرسوم می باشد و در صنعت و هم چنین تولید مواد شوینده شیمیایی از آن بهره گرفته می شود.

شستن دستگاه های تولیدی در کارخانه ها، شستن لوله های آب و فاضلاب، شستن ابزار آلات و هم چنین بهره گرفتن از آن در کارواش از مواردی است که سود سوز آور یا همان سود پرک در آن مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت بالای شست و شو و گرفتن نتیجه دلخواه در پایان کار سبب استفاده گسترده از این ماده شده و رضایت مصرف کنندگان را به همراه داشته است. اما اینکه نحوه این شست و شو چگونه باید باشد که بهترین نتیجه حاصل شود، از مسائل تعیین کننده است. در این مطلب به جزئیات شست و شو با سود پرک خواهیم پرداخت تا استفاده از آن به بهترین شکل انجام شود.

 

سود برای شست و شو

این ماده به خوبی قدرت حل کردن چربی ها را در خود دارد. صاحبان صنایع و کارگاه هایی که دستگاه های آنها در معرض انواع روغن و چربی ها قرار می گیرند، می توانند از سود برای شست و شو استفاده کنند. شست و شو با سود پرک به منظور استفاده های مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال اگر قصد پاکسازی وسایل و ابزار های فلزی را داشته باشید، باید آنها را در محلولی از آب و سود پرک برای مدت چند دقیقه قرار دهید. سپس با آبکشی آنها می توانید شاهد تمیزی و پاک شدن کامل قطعه باشید. از سویی دیگر برای شست و شوی دستگاه های مواد غذایی نظیر دستگاه های تولید شیرینی جات، قند و شکر، پس از اینکه دستگاه را با آب خیس کردید، ترکیبی از سود پرک، آب و نمک را تهیه کرده و لوله ها و قطعات را با آن شست و شو دهید. گرفتگی لوله های دستگاه ها به این شیوه به خوبی باز خواهند شد.

یکی دیگر از موارد سود برای شست و شو در منزل است که به منظور باز کردن لوله های سینک از آن بهره گرفته می شود. از آنجایی که سینک های ظرفشویی غالبا توسط چربی ها گرفته می شود، سود پرک می تواند بهترین گزینه برای از بین بردن گرفتگی باشد. برای این منظور می توانید مقدار کافی از این ماده را در سینک ریخته و به آرامی آب را به آن اضافه کنید. پس از این فرآیند سود شروع به جوشیدن می کند و فرآیند باز کردن لوله و از بین بردن چربی ها آغاز می شود.

کاربرد سود پرک در کارواش

کارواش ها یکی از بزرگ ترین مصرف کننده های سود پرک هستند. علت را باید در قدرت پاک کنندگی بالای آنها در قسمت های غیر فلزی ماشین ها دانست. لاستیک ها و بخش هایی از داخل خودرو نظیر کف و موکت آن از بخش هایی هستند که سود پرک در شست و شوی آنها کاربرد دارد. سود چربی زدا می تواند مواد اسیدی، چربی و آلودگی هایی که به تایر و یا بخش های غیر فلزی خودرو چسبیده اند، از بین ببرد.

اما باید دقت کرد که بدنه خودرو و سایر قطعات آن با سود در تماس نباشند که در این صورت سبب از بین رفتن رنگ و وارد شدن آسیب به قطعات خواهد شد. خاصیت قلیایی سود پرک سبب می شود که مواد اسیدی که در جاده ها به لاستیک ها می چسبد از بین رفته و شست و شو به بهترین شکل صورت گیرد.

 

نکات ایمنی کار با سود پرک

سود پرک قدرت پاک کنندگی خود را از شدت قلیایی بودن خود دارد. این ماده همان طور که می تواند چربی ها را به کلی از بین برده و در خود حل کند، ممکن است برای سلامتی انسان و کاربران نیز خطرآفرین باشد. به همین دلیل کسانی که از این ماده برای شست و شو استفاده می کنند، باید به خوبی از نکات ایمنی کار با سود پرک آشنا باشند.

زمانی که سود پرک با آب ترکیب می شود، نوعی گاز سمی تولید خواهد شد که در صورت حضور کاربر در فضای بسته می تواند سبب وارد شدن آسیب به اندام های تنفسی وی شود.

تماس این ماده با پوست، چشم و سایر اندام های بدن به شدت خطرناک است و می تواند سبب خوردگی و سوختگی شود. بنابراین توصیه می شود که کلیه پوشش های کار با مواد شیمیایی نظیر دستکش، عینک، لباس کار، چکمه و … توسط کاربر مورد استفاده قرار گیرد.

آبی که برای شست و شو و ترکیب با سود پرک مورد استفاده قرار می گیرد، دمایی در حدود ۵۰ درجه داشته باشد. هم چنین توصیه می شود که در صورتی که با شست و شو با سود پرک آشنایی ندارید، آن را به تفصیل از مرجع تهیه خود جویا شوید. شما می توانید با خرید سود پرک از شیمی مارکت سپاهان، ضمن دریافت مشاوره رایگان محصولی، بهترین سود پرک را به قیمت مناسب تهیه نمایید.

 

بهترین سود پرک

شیمی مارکت سپاهان عرضه کننده بهترین سود پرک در بازار مواد شیمیایی است. این مرجع که از تولید کنندگان سود پرک و سایر مواد شیمیایی است، آن را با بهترین کیفیت تولید و روانه بازار می کند. شما می توانید از طریق سایت شیمی مارکت سپاهان، بهترین سود پرک موجود را تهیه کرده و در محل خود تحویل بگیرید. هم چنین مشاوران و کارشناسان بازرگانی این مرکز، آماده پاسخ گویی به سوالات شما در زمینه نحوه استفاده محصول و سفارش آن می باشند.

از سویی این مرکز عرضه کننده بهترین سود پرک ارزان قیمت نیز می باشد. زیرا واسطه ها نقشی در عرضه محصولات این مجموعه نداشته و کلیه مواد شیمیایی به صورت مستقیم از تولید کننده به دست مصرف کننده می رسند. به همین دلیل می توان شیمی مارکت سپاهان را عرضه کننده بهترین سود پرک موجود در بازار دانست. تنها با یک بار خرید از این مرکز صحت این ادعا به شما ثابت خواهد شد.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =