ضد جلبک استخر کشاورزی را بشناسیم


ضد جلبک استخر کشاورزی را بشناسیم

ضد جلبک استخر کشاورزی چیست؟ چرا باید برای خرید ضد جلبک استخر اقدام کنیم؟ آیا رشد و تکثیر جلبک‌ها مشکلاتی را برای ما به وجود خواهند آورد؟ چه کنیم تا ضد جلبک‌ها موثرتر عمل کنند؟

سوالاتی که در فوق مطرح کردیم، از جمله سوالاتی است که برای تمیز کردن استخر و پاک کردن آن از حضور جلبک‌ها مطرح می‌شود. اگر نمی‌دانید چگونه باید با رشد جلبک‌ها برخورد کنید و اگر راه مبارزه با آن را بلد نیستید، با ما در ادامه همراه باشید.

ضد جلبک کشاورزی چیست؟

شاید راه های زیادی برای از بین بردن جلبک ها وجود داشته باشد که همگی آنها در نوع خود کارآمد می باشند. اما به کار گیری بهترین روش برای این منظور، قطعا با وارد کردن حداقلی آسیب به مصرف کننده و محیط زیست، بیش ترین کارایی را خواهد داشت. یکی از این راه ها، اسید شویی استخر است. اسید شویی غالبا با ترکیباتی نظیر جوهر نمک به انجام می رسد. این اسید با قدرت بالایی که دارد، کلیه میکروارگانیسم ها، لک و سایر مواد اضافی را از استخر زدوده و نتیجه ای دلخواه به شما خواهد داد. برای خرید جوهر نمک به منظور اسید شویی استخر کشاورزی می توانید به سایت دیجی شیمی مراجعه کنید.

استفاده از اسید دیسکلر برای شست و شوی استخرها، شیوه دیگری است که می تواند مثمر ثمر واقع شود. استفاده از اسید دیسکلر در شست و شوی استخرها، به شدت محبوب است، زیرا می تواند به پاکسازی کامل این محیط منجر شده و نتیجه دلخواه را در زمانی کوتاه به دست دهد. برای خرید اسید دیسکلر، سایت دیجی شیمی یکی از بهترین مراکزی است که این محصول را با قیمت مناسب و کیفیت عالی به شما عرضه می کند.

 

ضد جلبک استخر کشاورزی چیست؟

جلبک‌ها از جمله گیاهانی هستند که برای رشد و گسترش به آب وابسته هستند. هرجایی که آب راکد وجود داشته باشد، بعد از مدتی این گیاهان، رشد کرده و توسعه پیدا می‌کنند. رنگ جلبک‌ها سبز است و وقتی به وجود می‌آیند باعث تغییر رنگ دیواره‌ها و کف استخرهای کشاورزی می‌شوند.

شاید برخی افراد تصور کنند که این گیاهان مشکل خاصی را برای استخر ایجاد نمی‌کنند و نگرانی از بابت فعالیت آنها وجود ندارد؛ خوب است بدانید که واقعیت، چیزی جز این است. یکی از مشکلاتی که جلبک‌ها ایجاد می‌کنند، رشد عوامل بیماری‌زا و انگل‌ است.

این انگل‌ها و عوامل بیماری‌زا سلامت آب را تحت تاثیر قرار می‌دهند. اگر قرار باشد محصولات کشاورزی با آب استخری که در آن جلبک رشد کرده، آبیاری شوند بدون شک محصولات نیز دچار انگل می‌شوند. این موضوع سلامت جامعه را به خطر خواهد انداخت و این مشکل است که نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

به خاطر داشته که مواد ضد جلبک نه تنها برای استخرهای کشاورزی، بلکه برای استخرهای تفریحی، استخرهای روباز و استخر مخصوص رشد ماهی‌ها نیز به کار برده می‌شود. استفاده از مواد ضد جلبک، زمانی که داخل استخر، ماهی وجود دارد توصیه نمی‌شود؛ این ماده ممکن است باعث مسمویت ماهی‌ها شود.

مزیت‌های ضد جلبک استخر کشاورزی چیست؟

اغلب کسانی که یک زمین کشاورزی دارند، برای آنکه در ماه‌های کم آبِ سال، دچار مشکل نشوند، یک استخر در زمین خود احداث می‌کنند. یکی از مشکلاتی که برای این استخرها ایجاد می‌شود، رشد جلبک‌هاست. این کشاورزان برای آنکه استخر را به محیط مناسبی برای نگهداری آب تبدیل کنند، از ضد جلبک استخر کشاورزی استفاده می‌کنند؛ برخی از مهم‌ترین و قابل تامل‌ترین مزیت‌های این ماده به شرح زیر است:

  • یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که می‌توان برای مواد ضد جلبک استخرهای کشاورزی نام برد، از بین بردن جلبک‌ها و خزه‌هایی است که در این محیط رشد می‌کنند.
  • داشتن عملکرد سریع در از بین بردن جلبک‌ها از دیگر خواص و مزیت‌های موادی است که تحت عنوان ضد جلبک استخر کشاورزی به فروش می‌روند.
  • اگر ضد جلبک استخر کشاورزی توسط کارخانه‌های باسابقه تولیدشده باشد، هیچ‌گونه لکه و آثاری از خود به‌جای نخواهند گذاشت؛ این مزیت، در نوع خود مهم‌ترین تاثیر مواد ضد جلبک است.
  • ضد جلبک‌ها نه‌تنها می‌توانند این گیاهان سبز را با راندمان بالایی از بین ببرند، بلکه از رشد و گسترش آنها نیز جلوگیری می‌کنند. این مزیت در کاهش دردسرهای بعدی، بسیار مفید و سازنده ظاهر می‌شود.
  • به یاد داشته باشید مواد ضد جلبک به گیاهان و گل‌ها هیچ آسیبی وارد نخواهد کرد و برای از بین بردن جلبک‌هایی که داخل استخر رشد می‌کند، گزینه بسیار خوبی است.

مزیت استفاده از ضدجلبک چیست؟

ضد جلبک استخرهای مخصوص کشاورزی را از کجا بخریم؟

اگر گیاهانی سبزرنگ بر بدنه و کف استخر در حال رشد است، حتما به فکر افتاده‌اید که آنها را از بین ببرید و استخری که در زمین کشاورزی‌تان وجود دارد را از شر این گیاهان مزاحم پاک کنید.

ضد جلبک استخر کشاورزی محصولی به شکل مایع است و مزیت‌های زیادی دارد (در مورد مزیت‌ها در فوق توضیحاتی را ارائه کردیم). نوع بسته‌بندی این محصول از یک تولیدکننده به تولیدکننده دیگر تفاوت دارد. بهتر است در زمان خرید، متناسب با حجم استخر و با توجه به میزان جلبکی که در استخر رشد کرده است، برای خرید یکی از انواع ضد جلبک اقدام شود.

تولیدکنندگان زیادی در عرصه ارائه و فروش مایعات ضد جلبک استخر کشاورزی در حال فعالیت هستند. توصیه می‌کنیم برای خرید محصولات شرکت‌هایی اقدام کنید که از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد اولیه در تولید ضد جلبک‌ها استفاده می‌کنند.

مواد ضد جلبک استخر کشاورزی را بدون توجه به توجه به این نکات نخرید!!!

موضوع بسیار مهمی که باعث افزایش کارایی مواد ضد جلبک می‌شود، مواردی است که در ادامه بیان خواهیم کرد. مواد ضد جلبک استخر کشاورزی را بدون توجه به نکات زیر خریداری نکنید:

۱-    مواد ضد جلبکی که در آنها مس به کار برده شده است، گزینه‌های خوبی برای از بین بردن جلبک‌ها به شمار می‌روند. تنها نکته‌ای که خوب است در مورد این مواد مورد توجه قرار دهید، گران‌ بودن قیمت ضدجلبک مس دار و به‌جای گذاشتن لکه روی دیواره‌های استخر است.

۲-    اگر حجم زیادی از جلبک بر کف و دیواره‌ها روییده است، سعی کنید ماده‌ای را انتخاب کنید که بیشترین تاثیر و عملکرد را از خود نشان دهد. اگر نمی‌دانید چه نوع ضد جلبکی برای استخر شما از همه مناسب‌تر است، حتما با فروشنده صحبت کنید و از او راهنمایی بخواهید.

۳-    مواد ضد جلبک استخر کشاورزی از نظر اثرگذاری، متفاوت از هم عمل می‌کنند. سعی در انتخاب ضد جلبکی داشته باشید که قادر است انواع مختلف جلبک را از بین ببرد. برای از بین بردن جلبک‌های سیاه‌رنگ می‌بایست جلبک‌کش‌هایی قدرتمند استفاده گردد.

۴-    اگر بعد از استفاده از ضد جلبک می‌خواهید ماده شیمیایی دیگری استفاده کنید، بهتر است ۲۴ ساعت صبر کرده و سپس آنها را به آب استخر اضافه نمایید. با توجه و رعایت این نکته، مواد به کار برده شده تاثیر خاصی از نظر شیمیایی روی هم نخواهند گذاشت.

نکات مهم در خرید ضد جلبک

جمع‌بندی

همان‌طوری که در فوق نیز اشاره کردیم، جلبک‌ها ممکن است باعث انتقال موارد بیماری‌زا و یا انگل‌ها به گیاهان شوند. به همین سبب است که باید با آنها مبارزه جدی را در پیش گرفت. در این مواقع، اغلب متخصصان توصیه می‌کنند که ضد جلبک‌ استفاده گردد.

کشاورزانی که باوجود جلبک‌های استخر نمی‌توانند محصولی سالم وارد بازار کنند، مجبورند برای خرید ضد جلبک اقدام کنند. اگر به دنبال خرید مواد ضد جلبک با کیفیت هستید، توصیه می‌کنیم از فروشگاه اینترنتی دیجی شیمی نیز دیدن کنید. این فروشگاه طیف وسیع و متنوعی از انواع مواد شیمیایی را ارائه کرده و نیازهای موجود در کشور را به خوبی تحت پوشش قرار داده است.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 18 =