قرص کلر از کجا تهیه کنیم؟


قرص کلر چیست؟ گفته‌ها و ناگفته‌ها در مورد این قرص

قبل از آنکه به سوال بسیار مهم “قرص کلر از کجا تهیه کنیم” بپردازیم، خوب است با این قرص آشنا شده و اطلاعاتی را در خصوص آن ارائه کنیم. قرص کلر را در دو عنوان به شرح زیر مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • قرص کلر چیست؟ کاربردهای آن چیست؟
  • روش‌های استفاده از قرص کلر چیست؟

در ادامه به هر یک از دو سوال بالا پاسخ داده و سعی خواهیم کرد اطلاعات شما را در مورد این محصول افزایش دهیم.

با توجه به نیاز های شما احتمالا این محصول کاربردی باشد. 

۱- قرص کلر چیست؟ کاربردهای آن چیست؟

یکی از موادی که برای ضدعفونی آب استخرها به کار برده می‌شود، کلر است. کلر، یک ماده گندزداست و در از بین بردن میکروب‌ها و میکروارگانیسم‌ها اثرگذاری بالایی از خود نشان می‌دهد. قرص‌های کات کبود دار، حاوی مقداری سولفات مس هستند؛ این ماده، مانع از رشد و گسترش جلبک‌ها در استخر می‌شود. وقتی جلبک‌ها در یک استخر رشد می‌کنند، کف آن لیز شده و شرایط برای رشد و توسعه سایر میکروارگانیسم‌ها نیز فراهم خواهد شد.

قرص‌های کلر، یا به صورت آنزیم دار در بازار موجودند و یا به صورت ساده. هر یک از این قرص‌ها، می‌توانند حجم مشخصی از آب را ضدعفونی و گندزدایی کنند. قرص کلر، با بازدهی قابل قبولی در آب حل می‌شود و معمولا نیازی نیست به صورت روزانه از پودر کلر استفاده کرد.

یکی از ویژگی‌های مثبت قرص کلر، حل شدن تدریجی آن در آب استخر است. قرص‌های کلر ماندگاری آب را افزایش می‌دهند و کیفیت آن را به خوبی حفظ می‌کنند.

برای آنکه بدانید چه مقدار از این قرص را باید مورد استفاده قرار دهید، مقاله کات کبود و مقدار استفاده از آن در استخر را مطالعه کنید.

۲- روش‌های استفاده از قرص کلر چیست؟

موضوع دیگری که در ادامه پاسخ به سوال “قرص کلر از کجا تهیه کنیم”، باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد، روش‌های استفاده از قرص کلر است. این قرص را نمی‌توانید به هر شکلی که دوست دارید و به هر شکلی که راحت هستید، به آب استخر وارد کنید. برای استفاده از قرص کلر بهتر است یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

  • یکی از روش‌های اضافه کردن قرص کلر به آب استخر، قرار دادن آن در سبدهای مخصوص است. قرص کلر را در این سبد مخصوص قرار می‌دهند و سبد را وارد آب استخر می‌کنند. آب در طی حرکتی که دارد، وارد سبد می‌شود و جریانات آب محلول حاوی قرص را به تمامی نقاط استخر می‌برد. به این سبد، کلر زن شناور هم گفته می‌شود.
  • با اسکیمر هم می‌توان آب استخر را به کمک قرص کلر ضدعفونی کرد. جریان آب، کلر قرار گرفته در این قسمت را در خود حل و وارد آب می‌کند.
  • دستگاه کلر زن اتوماتیک، یکی دیگر از روش‌های اضافه کردن قرص کلر به آب استخر است. این دستگاه، پارامترهای کیفی آب را مورد اندازه‌گیری قرار می‌دهد و در صورت دریافت هر فرمان، تزریق کلر را به داخل آب استخر، شروع کرده و یا آن را متوقف می‌کند. این سیستم، گران‌قیمت است و بازدهی بالایی دارد.

۳ مشخصه مهمی که یک قرص کلر با کیفیت باید داشته باشد!!!

بحثمان را در خصوص سوال “قرص کلر از کجا تهیه کنیم”، با صحبت در مورد خرید قرص کلر و کیفیت آن ادامه خواهیم داد. یک قرص کلر با کیفیت باید مشخصات زیر را داشته باشد:

  • یک قرص کلر با کیفیت، تا آخرین ذره در آب حل شده و هیچ مقداری از آن به صورت جسم جامد و حل نشده باقی نخواهد ماند.
  • این قرص باید به کندی در آب حل شود. سریع حل شدن این قرص، یکی از نشانه‌های غیر قابل انکار بی‌کیفیت بودن آن است.
  • قرص‌هایی را می‌توان قرص‌های کلر با کیفیت نامید که حاوی سولفات مس و یا کات‌کبود باشند. این دو ماده از رشد جلبک‌های ریز در آب جلوگیری می‌کنند و مانع از ایجاد رنگ سبز در استخرها خواهند شد.

قرار است قرص کلری که خریداری کرده‌اید، آب استخر شما را ضدعفونی و گندزدایی کند. اگر این قرص نتواند کار به این مهمی را برای شما انجام دهد، خرید آن هیچ فایده و سودی به حال شما نخواهد داشت.

اگر نمی‌خواهید هزینه‌ و وقتی که برای گندزدایی استخر در نظر گرفته‌اید، به هدر برود، توصیه می‌کنیم قرص کلر را از منابعی خریداری کنید که به کیفیت کالای ارائه‌شده توسط آنها ایمان دارید. معمولا فروشگاه‌هایی که قصدشان کلاه‌برداری و سودجویی از شماست، بعد از مدتی فعالیت، دستشان رو شده و قادر به ادامه فعالیت خود نیستند.

اگر کیفیت قرص که خریداری می‌کنید برایتان مهم است، این قرص را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید تا از سلامت و اصل بودن کالایی که تهیه می‌کنید، اطمینان کامل داشته باشید؛ این تنها راه تهیه یک قرص با کیفیت و درجه یک است.

قرص کلر از کجا تهیه کنیم؟ این روش، کم ریسک گزارش شده است

کسانی که قرص‌های تقلبی قرص کلر را تهیه کرده و آن را استفاده کرده‌اند، به اهمیت سوال “قرص کلر از کجا تهیه کنیم” به خوبی واقف هستند. درست است که کلر نقش بسیار مهمی در ضدعفونی کردن و گندزدایی استخر دارد، اما زمانی می‌توان این دو نقش  را از آن انتظار داشت که قرص کلر خریداری شده اصل بوده، و کیفیت بالایی داشته باشد.

امروزه با افزایش تعداد فروشگاه‌هایی که در حوزه ارائه و فروش قرص‌های کلر فعالیت می‌کنند، پیدا کردن یک فروشنده معتبر که بتوان به راحتی به کیفیت کالاهای آن اعتماد کرد، به کار سختی تبدیل شده است. اگر می‌خواهید پولتان را در جای درستی هزینه کنید، به سراغ فروشگاه شیمی مارکت سپاهان بروید.

شیمی مارکت سپاهان یک فروشگاه آنلاین  ترکیبات شیمیایی است. قرص‌های کات‌کبود داری که توسط این مجموعه ارائه می‌شود، تمام مشخصات یک قرص کلر با کیفیت را دارد و علاوه بر آن، با قیمتی مناسب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده می‌شود.

About The Author

Views: 2

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =