قرص کلر کات کبود دار چیست؟ و با قرص کلر معمولی چه فرقی دارد؟


قرص‌هایی که تحت عنوان قرص‌های کات کبود دار از آنها یاد می‌شود، یکی از انواع قرص‌هایی است که برای ضدعفونی کردن آب استخر و از بین بردن تمام آلودگی‌هایی که در آن وجود دارد، به کار برده می‌شود. این قرص یکی از بهترین و برترین قرص‌های موجود در بازار بوده و عملکردی چندگانه از آن می‌توان انتظار داشت.

قرص‌های نوع کات کبود دار، مزیت‌های زیادی دارند و به همین دلیل است که محبوبیت زیادی به دست آورده است. برخی از مزیت‌های قرص کلر کات کبود دار به شرح زیر است:

  • این قرص یکی از انواع قرص‌های چند منظوره و با کیفیت موجود در بازار به شمار می‌رود.
  • قابلیت ضدعفونی و گندزدایی مداوم از آب استخر از دیگر مزیت‌های این قرص است. در جاهایی که آب استخر باید مرتبا تحت عملیات ضدعفونی قرار گیرد، این قرص کارایی بالایی از خود نشان خواهد داد.
  • نابودی باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌هایی که باعث ایجاد بیماری در آب استخر می‌شوند، از دیگر وظایفی است که قرص کلر کات کبود دار به خوبی از عهده آن بر خواهد آمد.
  • ایجاد شفافیت در آب و از بین بردن تیرگی آن یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از قرص کلر از نوع کات کبود دار است.
  • این قرص، جلبک‌هایی را که در آب استخر رشد می‌کنند به راحتی نابود کرده و از بین می‌برد.
  • ایجاد سختی و تثبیت در آب کلر، از دیگر فواید و امتیازات اضافه کردن قرص کلر به داخل آب استخر است.
  • این قرص با سوپر کلره ایجاد کف نمی‌کند و با آن کاملا سازگار است.
  • قرص‌های کلر کات کبود دار ماندگاری بالایی داشته و به دلیل تدریجی حل شدن در آب، راندمان بالایی را می‌توان از آن انتظار داشت.

آیا قرص کلر کات کبود دار و قرص معمولی کلر با هم تفاوت دارند؟

موضوع بسیار مهمی که می‌تواند به عنوان یک انگیزه بسیار قوی برای استفاده از قرص کلر کات کبود دار مطرح باشد، تفاوت‌هایی است که بین این قرص و قرص کلر معمولی وجود دارد. ما در این قسمت قصد داریم به شما ثابت کنیم که این دو قرص از بسیاری جهات با هم تفاوت دارند. در انتهای این بخش خودتان متوجه خواهید شد که قرص معمولی برای استفاده در آب استخر بهتر است یا کات کبود دار شایستگی و صلاحیت لازم برای ضدعفونی کردن آب استخر را دارد. برخی از مهم‌ترین تفاوت‌های کلر معمولی و کات کبود دار به شرح زیر است:

۱- قیمت؛ کیفیت نباید فدای پول شود

یکی از تفاوت‌هایی که بین قرص‌های کلر معمولی و قرص‌های کات کبود دار وجود دارد، قیمت است. قیمت قرص کلر معمولی از قرص‌های کلری حاوی کات کبود بالاتر است. متاسفانه، صاحبان برخی استخرها که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای گندزدایی صرف کنند، برای خرید قرص کلر معمولی اقدام کرده و هزینه‌ها را به زعم خودشان کاهش می‌دهند. این گروه باید بدانند که در تولید قرص کلر معمولی از مواد بی‌کیفیت استفاده شده و به همین دلیل است که این قرص با قیمت پایینی در بازار خرید و فروش می‌شود.

۲- بازدهی؛ بازدهی باید در اولویت قرار داشته باشد

وقتی در تولید قرص کلر معمولی از مواد بی‌کیفیت استفاده می‌شود، به این معناست که محصول نهایی بازدهی لازم را نخواهد داشت. در تولید قرص کلر کات کبود دار مواد اولیه با کیفیت استفاده شده و به همین دلیل است که این قرص راندمان و بازدهی بالایی دارد. قرص‌های کات کبود دار، به تدریج در آب حل شده و به همین دلیل اثرات ضدعفونی‌کنندگی این قرص به مدت طولانی‌تری در آب باقی خواهد ماند.

۳-واکنش پوستی؛ سلامتی انسان مساله بسیار مهمی است

از دیگر تفاوت‌هایی که بین قرص کلر کات کبود دار و قرص‌های کلر معمولی وجود دارد، واکنش پوست در تماس با آبی است که توسط یکی از این دو نوع قرص ضدعفونی شده است. اگر در استخری شنا کنید که توسط قرص معمولی کلر ضدعفونی شده است، بعد از مدتی، حساسیت پوستی باعث آزار و اذیتتان خواهد شد. آب استخرهایی که به واسطه قرص‌های کلر کات کبود دار، ضدعفونی می‌شوند، حساسیت‌زا نبوده و فرد با هیچ مشکلی پوستی مواجه نخواهد شد.

۴- عملکردی چندگانه؛ هیچ جایگزینی برای قرص کات کبود دار وجود ندارد

از دیگر تفاوت‌هایی که بین قرص‌های کلر معمولی و قرص‌های کات کبود دار وجود دارد، عملکرد است. همان‌طوری که در فوق نیز اشاره کردیم، قرص کات کبود دار برای از بین بردن جلبک‌ها، باکتری‌ها، میکروب‌های بیماری‌زا در آب، رفع کدورت آب و کاهش میزان سختی آب کاربرد دارد؛ کمتر ماده‌ای را می‌توانید پیدا کنید که این همه مزیت داشته باشد. این قرص به دلیل عملکرد چندگانه‌ای که از خود نشان می‌دهد، قادر است در هزینه‌ها نیز به شدت صرفه‌جویی کند.

یک فرصت طلایی و ویژه برای خرید قرص کلر کات کبود دار که خوب است با آن آشنا شوید

قرص کلر کات کبود دار و مزیت‌هایی که در آن وجود دارد، این قرص را به یکی از محبوب‌ترین و بهترین روش‌های گندزدایی در آب استخرهای عمومی و خصوصی تبدیل کرده است. این قرص عملکرد و بازدهی بالایی از خود نشان داده و به بهترین شکل ممکن می‌تواند آب استخر را ضدعفونی کند.

درست است که این نوع قرص کیفیت بالایی دارد، اما توصیه می‌کنیم به این موضوع نیز اکتفا نکرده و برای تهیه قرص‌های کات کبود دارد به مراکز معتبری چون شیمی مارکت سپاهان مراجعه کنید. قرص کلر کات کبود داری که توسط این مجموعه ارائه می‌شود، کیفیت بالایی دارد و شما با خیالی راحت می‌توانید از آن استفاده کرده و آب استخر را ضدعفونی کنید. قیمت مناسب از دیگر امتیازات خرید از شیمی مارکت سپاهان  است.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 12 =