محلول ضدعفونی کننده چند منظوره


محلول ضدعفونی کننده چند منظوره چیست؟

امروزه محلول ضدعفونی کننده از دغدغه های اصلی افراد جامعه است. گاه برای شما پیش آمده که به بانک یا بازار و جاهای شلوغی رفته اید و وقتی سوار خودرو خود می‌شوید، شیر آبی وجود ندارد که دست خود را بشورید، پس لازم است که حتما همراه خود یک محلول ضدعفونی کننده چند منظوره داشته باشید.
فروش محلول ضدعفونی کننده
ضدعفونی از اسمش پیداست که گندزدایی می‌کند ولی ضدعفونی چند منظوره بجز استفاده در جلوگیری در ویروس کرونا، کار های دیگری هم میکند که در ادامه بیشتر به این بحث می‌پردازیم

محلول ضدعفونی کننده چند منظوره

کاربرد محلول ضدعفونی کننده چند منظوره

محلول ضدعفونی کننده چند منظوره به دلیل استفاده و بکارگیری مواد مختلف در آن، برای کار های مختلفی از آن استفاده می‌شود. اولین و مهمترین استفاده آن، نابودی ویروس کرونا است که در امروزه همه ما درگیر آن هستیم. این محلول ها علاوه بر نابودی ویروس کرونا، قادر به نابودی اکثر باکتری ها، قارچ ها ، باکتری ها هستند و به طور کل گندزدایی کامل می‌کنند. طبق مطالب پزشکی، ویروس کرونا علاوه بر انتقال از طریق تنفس، از سطح نیز منتقل می‌شود، پس نیاز است که وسایل را ضدعفونی کنیم مخصوصا وسایلی ک از بیرون تهیه کردیم و به داخل خانه میاوریم. ولی قطعا این وسایل به جز ویروس کشی نیاز به گندزدایی باکتری ها و …  دارد پس باید از ضدعفونی استفاده کرد که علاوه بر ویروس کشی، گندزدایی نیز کند.

فروش محلول ضد عفونی کننده سطوح هایپرکلین

محلول ضدعفونی کننده چند منظوره مناسب برای اغلب سطح ها و علاوه بر گندزدایی توانایی تمیز کردن ( چربی زدایی و یا جرم زدایی ) نیز دارد. یکی از ویژگی های برجسته این محلول این است که بوی بد الکل و مواد ضدعفونی کننده را نمی‌دهد. کارخانجات تولید این محلول به این محصول موادی اضافه می‌کنند که بوی خوبی بدهد. این کار باعث می‌شود که علاوه بر ایجاد بوی خوب و خوش آیند، از ایجاد مشکلات تنفسی که این مواد دارند جلوگیری کند. از این محلول هیچ وقت به عنوان ضدعفونی کننده سبزیجات و … استفاده نکنید زیرا مواد شیمیایی موجود در این محلول ها باعث تخریب سبزیجات خواهد شد. علاوه بر نکات ذکر شده، برخی از این محلول ها از ایجاد آلرژی های پوستی جلوگیری می‌کند و آسیب بدی به دست وارد نمی‌کند.

کاربرد محلول ضدعفونی کننده چند منظوره

محلول ضدعفونی کننده چند منظوره انواع مختلفی دارد و بستگی به هدف استفاده ما دارد. برای مثال برخی از این محلول ها صرفا برای ضدعفونی کردن دست و وسایل و جلوگیری از انتقال کرونا و ایجاد بوی خوش است ولی برخی از این محلول برای ضدعفونی کردن لباس های استفاده می‌شود. به طور کل کاربرد های اصلی این محلول ها عبارتند از :

 • نابودی ویروس کرونا و جلوگیری از انتقال آن
 • توانایی گندزدایی قارچ ها باکتری ها
 • استفاده برای تمیز کردن سطوح آشپزخانه
 • استفاده برای ضدعفونی کردن برخی لباس ها( بستگی به جنس لباس دارد)
 • ایجاد رایحه خوب و خوش آیند
 • از بین بردن میکرو ارگانیسم های بیماری زا (باکتری های اشریشیاکلی ، سودومونا آنروژینوزا، استافیلوکوک اورئوس و انتروکوکوس هیرا)

هشدار مصرف

 • دور از دسترس کودکان باشد
 • جلوگیری از نور مستقیم آفتاب
 • هرگز با سبزیجات جهت ضدعفونی کردن مخلوط نشود ( سبزیجات ضدعفونی کننده های خودان را دارند و شما می‌توانید با جستجو کردن ضدعفونی کننده سبزیجات در سایت تمادکالا، مطالب را مشاهده کنید )
 • از مخلوط کردن چندین محلول متفرق و یا مخلوط کردن اسید یا الکل جدا خوداری فرمایید
 • قبل از استفاده از آن برای پوست دست،از حساس نبودن پوست خود نسبت به محلول اطمینان کامل حاصل فرمایید

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =