مرکز خرید و فروش عمده اسید فسفریک⭐[بهترین در ایران]


مراکز خرید عمده اسید فسفریک قیمت به‌مراتب بهتری را برای خرید ارائه می‌دهند. یکی از مزیت‌های این مجموعه‌ها این است که به شما اطمینان از کیفیت می‌دهند. در حال حاضر شیمی مارکت سپاهان  یکی از معتبرترین مجموعه‌های فروش عمده اسید فسفریک در ایران است. شما می‌توانید این اسید را با مناسب‌ترین قیمت در بازار ایران و حتی قابل‌رقابت با بازارهای خارجی تهیه کنید.

 

فراموش نکنید که یکی از کلیدی‌ترین و ویژه‌ترین مواردی که باید در مورد خرید عمده اسید فسفریک به آن دقت داشته باشید، نحوه تهیه و محل تهیه فراوری است. برخی مراکز خود فرآور و برخی دیگر نیز واردکننده هستند که تفاوت‌های زیادی میان آن‌ها در بحث قیمت‌گذاری و… وجود دارد. در نتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم که در این مورد هم حساس باشید.

مزیت مهم دیگر این روش خرید این است که تمامی اطلاعات موردنیاز در مورد کیفیت محصولات در اختیار شما قرار گرفته و همین‌طور بر اساس درجه‌بندی جهانی، در بحث خرید عمده اسید فسفریک، باکیفیت‌ترین و خالص‌ترین نمونه تحویل شما می‌گردد. اسید فسفریک همین طور در توسعه مواد دارویی و فرآوری‌های بهداشتی نیز اهمیت ویژه ای دارد.

کاربردهای مختلف اسید فسفریک

اسید فسفریک کاربردهای گسترده و فوق‌العاده وسیعی دارد. در صنعت، خوراک و پوشاک، تولیدات و فراوری‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. می‌توانید آن را در حجم‌های مختلف در هر لابراتواری بیابید. از طرفی کارخانه‌های تولید انواع مواد غذایی نیز اسید فسفریک را به‌عنوان یک‌پایه مهم و ماده کلیدی می‌شناسند.

اسید فسفریک یکی از مواد شیمیایی مهم است که کاربردهای بی‌شماری در چندین صنعت، کشاورزی و محصولاتی دارد که ما در زندگی روزمره از آن استفاده می‌کنیم. درهرصورت، در اینجا ما به برخی از کاربردهای محبوب اسید فسفریک خواهیم پرداخت.

 • زدودن زنگ از انواع متریال‌ها
 • در غذا و نوشیدنی به‌عنوان یک نگه دارنده کاربردی و مهم
 • مراقبت شخصی و ساخت انواع لوازم آرایشی و بهداشتی
 • مورداستفاده در کشاورزی
 • داروسازی
 • استفاده‌های دیگر

اسید فسفریک در طیف گسترده‌ای از کاربردها از جمله تولید نمک‌های فسفات استفاده می‌شود.

فسفریک اسید فود گرید علاوه بر اینکه یک معرف شیمیایی است، به‌عنوان یک ماده در غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. اسید فسفریک به طور معمول برای کنترل pH در صنایع غذایی استفاده می‌شود، به‌عنوان‌مثال در ساخت محصولات پنیر، چربی‌ها و شورتنینگ‌ها. همچنین در صنعت نوشابه‌سازی در سودا و به‌ویژه کولا اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

گرید فنی اسید فسفریک در کاربردهای تغذیه گیاهان برای تقویت دقیق و هدفمند با محلول‌های محلول در آب استفاده می‌شود. اسید فسفریک همچنین برای تصفیه آب، تکمیل فلز، ساخت‌وساز و سایر کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود.

خرید عمده اسید فسفریک و فروش عمده اسید فسفریک

البته این دامنه کاربرد، وسیع‌تر از چیزی است که بتوان صرفاً در یک مقاله به آن اشاره کرد. درصورتی‌که قصد خرید عمده اسید فسفریک را دارید، ضروری است که حتماً پیش از هر کاری نیازسنجی و حجم خرید را انجام دهید. این ماده مهم در حوزه‌های گسترده صنعتی از جمله ساخت پوشش ضدزنگ، پارکرسازی، در پیل‌های سوختی اسید فسفریک، تولید کربن‌های فعال و پردازش‌های انواع محصولات نیمه‌هادی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. همین‌طور اگر به سراغ مراکز فروش عمده اسید فسفریک بروید، آن‌ها در مورد نوع استفاده از شما سوال می‌کنند.

بررسی ساختار و ویژگی‌های اسید فسفریک

این محصول یک اسید تری بازیک است؛ زیرا دارای سه اتم هیدروژن قابل تعویض است. یک ماده فوق‌العاده مفید است. این جامد کریستالی سفید در دماهای بالا زنجیره‌های پلیمری را تشکیل می‌دهد. می‌توان گفت که اسید فسفریک معمولاً به‌عنوان یک ماده پایه انتخاب و استفاده می‌شود.

خواص اصلی مؤثر بر استفاده از آن در زیر برشمرده شده است:

 • شکل: جامد کریستالی سفید
 • جرم مولکولی اسید فسفریک = ۹۷.۹۹۴ گرم در مول
 • نقطه‌جوش = ۱۵۸ درجه سانتیگراد
 • نقطه ذوب = ۴۲.۳۵ درجه سانتیگراد
 • نام IUPAC: Ortho Phosphoric Acid
 • فرمول شیمیایی: H3PO4
 • چگالی: ۲.۰۳۰ گرم در سانتی‌متر -۳

اسید فسفریک البته در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌گیرد و می‌توان آن را بسته به نیاز تهیه کرد یعنی اگر به سراغ مراکز فروش عمده اسید فسفریک بروید، آن‌ها در مورد نوع استفاده از شما سوال می‌کنند.

در ادامه به بررسی چند مورد از کلیدی‌ترین این مواد می‌پردازیم.

فسفات‌ها نمک‌های اسید فسفریک هستند. سه فسفات مهم در زیر بیان شده است:

الف) فسفات آمونیوم

مونو آمونیوم دی هیدروژن فسفات یک نمک فسفات معمولی اسید فسفریک است. دی آمونیوم هیدروژن فسفات نیز محبوب است. این فسفات‌ها زمانی تولید می‌شوند که آمونیاک بی آب با اسید فسفریک ترکیب شود. بیشترین استفاده از این فسفات‌ها در صنعت کشاورزی به‌عنوان کود است.

ب) فسفات کلسیم

فسفات کلسیم از اثر اسیدسولفوریک بر روی سنگ فسفات تولید می‌شود. به آن سوپر فسفات نیز می‌گویند. این نوع فسفات در صنعت کشاورزی نیز کاربرد دارد. مسئولیت فعالیت‌های زیر را بر عهده دارد:

 • تشویق رشد قوی ریشه
 • ایجاد گیاهان سالم‌تر
 • عملکرد بالاتر را تضمین می‌کند؛ زیرا به‌عنوان کود سریع عمل می‌کند
 • رسیدن را بهبود می‌بخشد.
 • این به حمایت از گیاهان ریشه، میوه و دانه کمک می‌کند.
 • برای پیوند گل، درخت، قلمه و درختچه است.
 • ج) فسفات سدیم

کسری از اسید فسفریک با محلول غلیظ هیدروکسید سدیم در نسبت‌های خاص باعث ایجاد فسفات سدیم می‌شود. این محصول به‌صورت کریستال‌های جامد می‌باشد. منو سدیم دی هیدروژن فسفات، تری سدیم فسفات، دی سدیم هیدروژن فسفات و دی سدیم پیروفسفات برخی از فسفات‌های سدیم هستند که معمولاً یافت می‌شوند.

آیا استفاده از این اسید خطرساز است؟

اسید فسفریک وقتی در غلظت کم باشد معمولاً غیرسمی است. آسیب زیادی به پوست یا سایر اعضای بدن وارد نمی‌کند. گزارش شده است که در غلظت‌های بسیار بالاتر خطرناک است. هنگامی که با غلظت بالاتر با پوست تماس پیدا می‌کند، می‌تواند باعث تحریک شدید یا سوختگی پوست شود.

حتی زمانی که غلظت بالایی دارد می‌تواند به چشم آسیب برساند. اگر بخارهای H3PO4 به طور تصادفی استنشاق شوند، آنها همچنین می‌توانند باعث تحریک در دستگاه تنفسی انسان شوند. یک ظروف تخته‌ای پوشش داده شده (با پوشش داخلی پلی‌اتیلن) یا یک ظرف فلزی برای نگهداری این اسید مناسب‌تر است. توصیه می‌شود در مکانی با تهویه مناسب و خنک نگهداری شود.

اقدامات ایمنی اسید فسفریک

در صورت قرارگرفتن در معرض دوز مضر اسید فسفریک، قبل از مراجعه به پزشک باید اقدامات کمک‌های اولیه زیر را انجام دهید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در مورد خرید عمده اسید فسفریک به آن دقت کنید این است که حتماً محصول بسته‌بندی استانداردی داشته باشد، در غیر این صورت به طبع کیفیت لازم را نخواهد داشت.

هنگامی که این ماده با چشم یا پوست تماس پیدا کرد، باید فوراً آن ناحیه را با مقدار زیادی آب بشویید. حداقل به مدت ۳۰ دقیقه کاملاً بشویید.

اگر اسید فسفریک را قورت دهید یا جرعه‌جرعه میل کنید، باید دهان خود را با آب معمولی بشویید. اگر شروع به استفراغ کردید، باید در این مدت شستشو را متوقف کنید؛ زیرا ممکن است باعث انسداد راه هوایی شود. همچنین سعی کنید به سمت جلو متمایل شوید و ورود تصادفی مواد جامد یا مایعات به مجرای هوا را کاهش دهید.

اگر بخار اسید فسفریک را استنشاق کردید، فوراً هوای تازه بگیرید.

خرید و قیمت عمده اسید فسفریک

اسید فسفریک یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین مواد در صنعت و شیمی است که حوزه‌های بهره‌برداری گسترده‌ای دارد. در حال حاضر مجموعه شیمی مارکت سپاهان ارائه‌دهنده خدمات برخط سفارش و خرید انواع متریال‌ها، محصولات، افزودنی‌ها و مواد شیمایی در حوزه‌های مختلف کاربرد است. اگر قصد خرید عمده اسید فسفریک را دارید، ضروری است که به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشید:

به طبع برای شرکت‌های صنعتی قیمت‌گذاری اهمیت ویژه‌ای دارد، مراکز فروش عمده اسید فسفریک باید تخفیفات بیشتری را برای این روش خرید در نظر بگیرند.

دقت کنید که مانند هر محصول دیگری، انتظار می‌رود که رنج‌های مختلف کیفی وجود داشته باشد که برخی از آن‌ها کیفیت مطلوب نداشته باشند. در نتیجه این مسئله را فراموش نکنید که بخصوص در هنگام خرید عمده اسید فسفریک به سراغ مراکز معتبر، شناخته شده و برجسته بروید.

این ماده در دسته‌بندی یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین مواردی است که در بازار و صنعت شیمی عرضه می‌شود. در کودها (۸۰ درصد کل مصرف)، مواد شوینده و بسیاری از محصولات پاک‌کننده خانگی یافت می‌شود. ازآنجایی‌که محلول‌های رقیق طعم اسیدی ویژه و خاصی دارند، به‌عنوان یک افزودنی غذایی نیز استفاده می‌شود و خواص اسیدی را به نوشابه‌ها و سایر غذاهای آماده و همچنین در محصولات تصفیه آب می‌دهد.

About The Author

Views: 2

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یک =