مرکز خرید و فروش عمده اسید نیتریک


مرکز خرید و فروش عمده اسید نیتریک

اسید نیتریک یک  ماده شیمیایی و سمی است که حالت مایع دارد و فاقد رنگ است. این اسید با فرمول شیمیایی HNO۳ ساخته شده است و قابل حل شدن با حلال هایی مانند استون و اتانول است. این اسید با استفاده از اکسیداسیون آمونیاکبه دست می آید. اسید نیتریک یک ماده خورنده و دود کننده است و با اکثر فلزات همانند هیدروکسید ها، اکسید ها به جز پلاتین و طلا واکنش نشان می دهد و باعث به وجود آمدن نمک های نیترات می شود. نقطه جوش اسید سیتریک ۸۳ درجه سانتی گراد می باشد و نقطه انجماد آن منفی ۴۲ درجه سانتی گراد است. اسید سیتریک در خلوص ۵۵ درصد و ۶۴ درصد وجود دارد که در تهیه انواع کود های شیمیایی، نیترات آمونیوم، نیترات کلسیم و آمونیوم مورد استفاده قرار می گیرد. این کاربردهای گسترده سبب شده تا شاهد حضور تعداد زیادی مرکز خرید و فروش عمده اسید نیتریک باشیم.

نیتریک اسید و خرید عمده آن

اسید نیتریک بالای ۹۰ درصد که از غلظت بالایی برخوردار است را دود کننده می نامند. این اسید قابل تجزیه شدن است. زمانی که در معرض نور خورشید یا حرارت قرار می گیرد، تجزیه می شود و به رنگ قهوه ای و زرد کم رنگ تغییر پیدا می کند. نام های دیگر اسید سیتریک، ازوتیک اسید، نیترات هیدروژن، اسید ازته،جوهر شور و نیتروکسید آنیل می باشد. اسید نیتریک در گرید های صنعتی و آزمایشگاهی تهیه می شود.

فرمول شیمیایی نیتریک اسید

کاربردهای اسید نیتریک

این ماده دارای کاربردهای فراوانی است که آن را به ماده ای محبوب در صنعت بدل ساخته است. در زیر به برخی از کاربردهای این ماده اشاره شده است.

  1. برای خالص کردن فلزات کاربرد بسیاری دارد.
  2. در صنعت کشاورزی و در تهیه کود های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.
  3. استفاده از اسید نیتریک در ساخت مهمات و مواد منفجرها استفاده می شود.
  4. این اسید برای ساخت تیزاب، سوخت مایع شاتل ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
  5. یکی از مهم ترین کاربرد اسید نیتریک در خانه تصفیه لوله ها، تمیزکاری و همچنین در اسید شویی است.
  6. اسید نیتریک در صنایع مختلفی همانند؛ صنایع غذایی، پلاستیک سازی و شیر سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از نیتریک اسید در تولید مهمات

نکاتی که به هنگام کار با اسید نیتریک باید رعایت کنید، استفاده از دستکش پلاستیکی، ماسک صورت، عینک ایمنی، لباس مخصوص کار و کفش جلو بسته است. همان طور که می دانید اسید نیتریک یک ماده شیمیایی است که برای پوست و چشم همچنین برای شش ها، دستگاه تنفس و ریه ها بسیار مضر است. بو کردن اسید نیتریک باعث ورم، عفونت گلو و آسم می شود و بو کردن مداوم این اسید عوارضی همچون خراب شدن و پوسیدگی دندان را به دنبال دارد. اسید نیتریک به دلیل غضلت بالا باعث سرطان می شود.

مرکز خرید عمده اسید نیتریک

فروشگاه شیمی مارکت  یکی از بزرگ ترین فروشگاه های آنلاین در سراسر جهان می باشد که انواع مواد شیمیایی از جمله اسید نیتریک را با درصد خلوصی بالا، قیمت مناسب و در گالن های ۲۰ لیتری، ۵/۲ لیتری، ۵ لیتری و هم چنین در تانکر های ۱۰۰۰ لیتری و بشکه های ۲۲۰ لیتری به خریداران  به صورت حضوری و آنلاین ارائه می دهد. همان طور که می دانید خرید و قیمت اسید نیتریک مقرون به صرفه تر از خرید جزئی آن می باشد. شما با خرید آنلاین از این وب سایت فروشگاهی و ثبت سفارشات خود دیگر نگران حمل و نقل محصول خود نخواهید بود. فروشگاه شیمی مارکت این قابلیت را دارد تا محصول خریداری شده را به صورت رایگان درب منزل تحویل دهد.

دیجی شیمی، مرکزی برای خرید عمده نیتریک اسید

مرکز فروش عمده اسید نیتریک

یکی از مراکز معتبری که مواد شیمیایی و اسید نیتریک را در معرض فروش قرار داده، فروشگاه شیمی مارکت است. خریداران می توانند با استفاده از شماره های مندرج در این وب سایت سوالات مربوط به فروش عمده اسید نیتریک را از کارشناسان شیمی مارکت جویا شوند. کاربران گرامی را به خریدی رضایت بخش از سایت شیمی مارکت دعوت می کنیم. این مرکز فروش عمده اسید نیتریک، قیمت های ارزان و مناسب تری را به نسبت دیگر مراجع در نظر گرفته و هدف خود را افزایش فروش و کاهش حاشیه سود خود قرار داده است. دایره ای از مشتریان راضی فروشگاه شیمی مارکت، این ادعا را اثبات می کند.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =