مضرات و خطرات آب ژاول:


آب ژاول به عنوان یک شوشنده و یک ماده شیمیایی شناخته شده است. این محصول میتواند چربی زدایی از روی سطوح انجام بدهد و یا سطح را سفید کند و برق بندازد. از آنجا که مواد شیمیایی مثل آب ژاول دارای قدرت پاک کنندگی زیادی هستند و بعضا دارای گازهایی هستند که از آن ها متساعد میشود، لذا باید در هنگام کار با آن ها احتیاط کرد و تا میتوان از ایمنی کار با آن ها مطلع بود.

مضرات آب ژاول چیست؟

در این مقاله به بررسی خطرات استفاده از آب ژاول و سپس بررسی نکات ایمنی کار با آن ها میپردازیم.

مضرات و خطرات آب ژاول:

  • ایجاد حساسیت پوستی
  • آسیب شدید به ریه ها
  • بروز سرفه و تنگی نفس
  • سوزش مجاری تنفسی

در هنگام کار با آب ژاول چه کنیم؟

جلوگیری از حساسیت های پوستی:

از آنجا که افراد مختلف در هنگام کار با مواد شیمیایی حالت های مختلفی را تجربه میکنند نمیتوان به صورت دقیق اعلام کرد که همه افراد در هنگام مواجهه با آب ژاول یا وایتکس حساسیت پوستی را تجربه میکنند. اما در بیشتر مواقع افراد بعد از برخورد پوست آن ها با آب ژاول دچار التهاب و حساسیت پوستی میشوند. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است قبل از کار با آب ژاول از دستکش استفاده کنید تا به طور مستقیم تماس نداشته باشید.

جلوگیری از حساسیت هاو سوزش های ریوی:

دیده شده در خیلی از خانواده ها شوینده های مختلف را باهم مخلوط میکنند مثلا آب ژاول را با جوهرنمک محلوط میکنند تا تمیزی بیشتری را مشاهده کنند اما نکته خیلی مهم اینجاست که هر کدام از این محصولات دارای گاز های سمی هستند که در صورت ترکیب با هم میتوانند بسیار خطرناک تر و حتی منجر به بیماری های صعب العلاج و سرطانی بشود. بهتر است در هنگام کار با آب ژاول از ماسک استفاده شود و حتما در و پنجره های اطراف هم باز باشد تا جریان هوا از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کند.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + بیست =