همه چیز درباره اسید ضد بتن


درباره اسید ضد بتن

در ابتدا باید بدانیم که بتن چیست و از چه موادی ساخته شده است که بتوانیم اسید ضد بتن را تعریف کنیم بتن ماده ای کلیدی در صنعت راه و ساختمان سازی میباشد و به طور کلی به هر ماده یا ترکیبی که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد گفته می‌شود ترکیب بتن نیز از انواع مختلف سیمان و نیز سرباره کوره‌ها،گوگرد،خاکسترهای آتشفشانی، مواد افزودنی، پلیمرها، الیاف و غیره ممکن است تهیه شود. باتوجه به اینکه بافت بتن بسیار سخت و مستحکم می باشد برای تخریب آن نیز نیازمند به اسید ضد بتن هستیم.

اسید ضد بتن این توانایی را دارد که در مدت زمان کوتاه اثر خود را ایجاد کند چرا که اسید ضد بتن با فرمولاسیون ویژه ای که توسط متخصصان کیمیا تهران اسید ساخته شده است می تواند این بافت سفت بتن را تخریب کند اسید ضد بتن با ساختار ویژه خود این امر مهم را به بهترین نحو انجام می دهد. شما با مطالعه این مطلب با راهی آسان و ایمن برای انواع ساروج و روش های از بین بردن آن آشنا می شوید.

اسید ضد بتن چیست؟

شاید این نکته تامل برانگیز باشد که اسید ضد بتن چیست؟ اسید ضد بتن ماده ی شیمیایی است که فرمولی اسیدی دارد بنابراین از چند  نوع اسید به همراه کاتالیزور هایی که توانایی از هم گسیختن بافت سفت و سخت بتن را از هم دارد ساخته شده است.

در مقاله حلال سنگ هم اطلاعات بیشتری از حل کننده های سنگ بیان کرده ایم که برای اطلاعات بیشتر مطالعه این مقاله هم پیشنهاد میشود!

روش استفاده از اسید ضد بتن

روش استفاده از اسید ضد بتن به این صورت می باشد که برای بهره برداری مطلوب از این محصول بهتر است که در دمای پایین انجام شود(در ساعت اولیه صبح و بعد از ظهر)همچنین در سطوح خشک و خنک نتیجه ی بهتری می دهد می توان برای انتقال اسید به سطوح از پمپ یا اسپری استفاده کرد.مدت زمانی که طول می کشد تا به داخل سطح مورد نظر نفوذ کند و واکنش شیمیایی آغاز گررد ۱۰تا۵۰ دقیق به طول می انجامد.

البته این زمان با توجه به متغیر بودن ضخامت سطح مورد نظر می تواند متفاوت باشد.البته لازم به ذکر است که اسیدی که روی بتن ریخته می شود باید کاملا روی سطح را بپوشاند و پس از اتمام واکنش در صورت نیاز بر روی قسمت های باقی مانده نیز همین روش اعمال شود.

اسفاده از دستکش لباس کار،عینک و ماسک مخصوص و رعایت نکات ایمنی در طول انجام مراح الزامی است

خرید اسید ضد بتن

خرید اسید ضد بتن با نام های گوناگونی انجام می شود ولی این نکته قابل ذکر است که تمامی مواد مشابه یکدیگر هستند و فقط در نوع نامگذاری با یکدیگر تفاوت دارند  از جمله ی این اسامی به ضد سیمان-حلال سیمان-اسید پانچر-اسید تخریب کننده بتن-حلال انواع ساروج اسید و اسید حلال کتراک می توان اشاره کرد.

اسید ضد بتن

قیمت حلال سیمان

برای اطلاع از قیمت اسید ضد بتن و همچنین نحوه ی کارکرد،طریقه ی استفاده و نکات ایمنی که باید در انجام کار رعایت شود می توانید با متخصصان مربوطه در بخش بازرگانی شیمی مارکت سپاهان تماس بگیرید متخصصین ما قیمت ضد اسید بتن را به طور کاملا رقابتی به شما مشتریان محترم عرضه می کنند.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =