پودر نقره یک آنتی باکتریال

پودر نقره و باکتری زدایی

با پیدایش و افزایش میکروارگانیسم های مقاوم به بسیاری از آنتی بیوتیک ها و همچنین ضرورت بر کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی، تولید مواد ضدمیکروبی با هزینه های کمتر به نیازی غیرقابل گریز بدل گشته است. یکی از این مواد پودر نقره است که میتوان از آن به عنوان یک ماده آنتی باکتریال استفاده کرد. نقره یک عنصر سفید رنگ و براق فلزی است. پودر نقره در پزشکی دارای اثرات شفادهندگی و ضدمریضی بسیاری است. در گذشته، از ترکیبات نقره برای درمان زخم های عفونی و نیز به عنوان محافظ آب آشامیدنی در برابر آلودگی استفاده میشد. با پیشرفت علم نانو و ایجاد نانوذرات پودر نقره با داشتن خواص و مورفولوژی جدید، از پودر نقره به عنوان یک ماده ضد باکتری استفاده میشود. با افزایش نسبت سطح به حجم نانوذرات نقره، می توان خواص فیزیکی و شیمیایی آن را تغییر داد و کارایی آنها را در از بین بردن باکتری ها افزایش داد. پودر نقره یک آنتی باکتریال بسیار مفید و کارآ می باشد که توانسته است جایگاه ویژه ای را برای خود دست و پا کند.

پودر نقره یک آنتی باکتریال - سایت 30o2

 

پودر نقره یک آنتی باکتریال - سایت 30o2
به آن دسته از مواد که به صورت ذاتی و به دلیل داشتن خواص منحصر مولکولی، دارای قابلیت کنترل عوامل بیماری زا هستند، آنتی باکتریال گفته می شود. نانو ذرات فلزی مانند پودر نقره به دلیل اندازه کوچک ذرات، نسبت سطح به حجم زیادی دارند و باعث تماس بیشتر با محیط اطراف می شوند و از این رو، دارای تاثیر ضد باکتریایی هستند. به عنوان مثال، پودر اکسید تیتانیو با نقره (آنتی باکتریال) که پایه آنها از یونهای فلزی می باشد، میتوانند در از بین بردن باکتری ها بسیار موثر باشند. برای اینکه بتوان به یک آنتی باکتریال با قدرتی مناسب دست یافت می بایست از بهترین مواد شیمیایی که در دسترس می باشد استفاده نمود. مطمئنا پودر نقره به عنوان یکی مواد شیمیایی می تواند در تولید آنتی باکتریال بسیار خوب عمل کند.

 

نانوذرات نقره از روش های شیمیایی و فیزیکی مختلفی سنتز می شوند، اما اکثر این روش ها می توانند برای سلامتی انسان و محیط زیست به علت تولید مواد جانبی مضر، مضر باشند و همچنین معمولا روش های پرهزینه ای هستند. بیوسنتز نانوذرات توسط روش های زیستی می توانند جایگزین مناسبی برای غلبه بر مشکلات ناشی از سایر روش های سنتز باشند و ظاهرا سازگاری بیشتری با محیط اطراف دارند. خاصیت ضد میکروبی پودر نقره از دیرباز شناخته شده است. امروز با پیشرفت فناوری و تولید نانوذرات پودر نقره، خاصیت آنتی باکتریال آن بسیار افزایش یافته است. در حال حاضر، پودر نقره بهترین آنتی باکتریال جهان محسوب می شود. پودر نقره توانایی زیادی در از بین بردن و نابود کردن میکروبها دارد. از کاربردهای پودر نقره می توان به ضد عفونی کردن میوه و سبزی، دام و طیور، آب و بدن انسان اشاره کرد که این کاربرد گسترده را مدیون مکانیزم یونی در محلول نانو نقره است. بیشتر کاربردهای آنتی باکتریال نقره در حالت محلول در آب است که در آن پودر نقره با آب به صورت کلوئیدی تهیه میشود. پودر نقره علاوه بر اینکه می تواند یک آنتی باکتریل باشد در بسیاری از مصارف پزشکی و داروسازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه کاربرد پودر نقره در داروسازی و دندانپزشکی به نسبت چند دهه قبل بسیار افزایش پیدا کرده است. کارشناسان سایت فروش مواد شیمیایی شیمی مارکت سپاهان در خدمت شما عزیزان هستند تا تمامی خواسته های تان در مورد خرید مواد شیمیایی را جامه عمل بپوشانند.

پودر نقره یک آنتی باکتریال - سایت 30o2

 

پودر نقره یک آنتی باکتریال - سایت 30o2

نحوه عمل پودر نقره به عنوان یک آنتی باکتریال

پودر نقره پتانسیل غشایی میکروب ها را ناپایدار میکند وATP درون سلول را کاهش میدهد که در نهایت باعث مرگ سلول باکتری میشود. پودر نقره باعث از هم شکستن اجزای حفاظ موجود در غشاء خارجی باکتری میشود. پودر نقره با آنزیمهای حیاتی واکنش میدهد و آنها را غیر فعال میکند. آنچه کاملا مشخص است این است که پودر نقره باعث اختلال در عملکرد سلولهای باکتری میشود. هرچه ابعاد ذرات پودر نقره کوچکتر باشد، خاصیت آنتی باکتریالی آن افزایش می یابد. از خاصیت آنتی باکتریالی پودر نقره میتوان در تولید منسوجات بهره برد. این پارچه‌های ضدباکتری جهت مصارف پزشکی، بهداشتی و به‌منظور مهار باکتری‌ها استفاده میشود. پودر نقره دارای خاصیت آنتی باکتریالی مؤثر و نیز دارای قابلیت بالای نفوذ است و امکان انجام واکنش‌های شیمیایی را با سرعت بسیار بالا فراهم می‌کند. با این توضیحات می توان نتیجه گرفت پودر نقره در سلامتی انسان ها و ارتقاء کیفیت سلامتی بشر می تواند نقش ایفا کند. همچنین می توان از پودر نقره در پزشکی نیز استفاده کرد. مثلا کاربرد بیولوژیکی پودر نقره، در رنگرزی سلول و تشخیص بیماری ژنی یکی از مواردی ست که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 

پودر نقره یک آنتی باکتریال - سایت 30o2
از خواص ضد میکروبی پودر نقره در پوشش های انواع کاتر، دریچه های مصنوعی قلب و دندان مصنوعی و لوازم دیگر نیز استفاده میشود. پودر نقره با داشتن خواص ضد میکروبی می تواند در از بین بردن و نابود کردن بیش از صدها نوع باکتری و میکروب موثر باشد. از دیگر کاربردهای پودر نقره میتوان به ظروف بسته بندی مواد غذایی، پوشش ساختمان ها به منظور تصفیه آلودگی های محیطی، کف و دیوار بیمارستانها، صنعت کاشی و سرامیک، تولید رنگ و صنعت نساجی اشاره کرد.

 

فروش پودر نقره فروش پودر نقره
سایت فروش مواد شیمیایی شیمی مارکت سپاهان یک سایت در جهت فروش مواد شیمیایی در اصفهان از جمله فروش انواع اسیدهای شیمیایی قوی و ضعیف به صورت اینترنتی، تحت برندهای مطرحی همچون مرک، سیگما آلدریچ و … موجب تسهیل در امر خرید مواد شیمیایی مختلف میشود. پودر نقره نیز به عنوان یکی از مواد شیمیایی پرفروش در این سایت انجام میشود. جهت خرید این مواد شیمیایی به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کرده و یا بر روی خرید پودر نقره کلیک کنید.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + نه =