چگونه کوکتل پدیکور خانگی بسازیم


انسان ها دو قلب دارند. بله درست خواندید، همه انسان ها دو قلب دارند. همه ما از وجود یک قلب که در پشت قفسه سینه می تپد و کار انتقال خون و اکسیژن را انجام می دهد آگاهی داریم. اما قلب دوم چطور؟استراحت پا با کوکتل پدیکور

چگونه کوکتل پدیکور خانگی بسازیم
قلب دوم ما در قسمت پایین بدن، در واقع همان پا قرار دارد. این اندام نقش بسیار مهمی در انتقال خون به قلب دارد. قلب با پمپاژ خون به تمامی اندام ها باعث انتقال مواد غذایی و اکسیژن می شود. اما قلب به تنهایی توانایی پمپاژ خون از اندام های پایینی به سمت قلب را ندارد. در این حالت عضلات و رگ های موجود(دریچه لانه کبوتری) با انقباضات خود باعث انتقال خون به سمت قلب می شود. نشستن و ایستادن های طولانی مدت و همچنین کمبود تمرینات ورزشی باعث ضعیف شدن عضلات شده و احتمال گرفتگی رگ ها و یا مرگ را بیشتر می کند. به همین دلیل علاوه بر اهمیت سلامت روح و روان، سلامت جسمانی نیز اهمیت دارد.
یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که اغلب افراد با آن درگیر هستند، استفاده طولانی مدت از کفش و صندل است. استفاده از کفش در ساعات طولانی باعث فشار، تورم، عدم خون رسانی صحیح و ایجاد عرق و بوی نا مطبوع می شود. همچنین استفاده طولانی مدت از صندل های تابستانی باعث خشکی پوست و یا افزایش احتمالات آسیب پوستی می شود.
بسیاری افراد جهت رسیدگی به سلامت پا خود راه های مختلفی را امتحان می کنند. یکی از این راه ها انجام پدیکور در سالن های زیبایی است. اولین و هیجان انگیزترین مرحله در انجام پدیکور خیس، استراحت پا ها در وان حاوی کوکتل پدیکور به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه است. در این مرحله فرد متخصص برحسب نیاز پوستی، نوعی کوکتل را انتخاب و داخل وان آب ولرم قرار می دهد. کوکتل پس از تماس با آب خیس شده و به حالت قرص جوشان در می آید. اما علت جوشش کوکتل پدیکور چیست؟
در این مقاله ما قصد داریم طرز تهیه کوکتل پدیکور خانگی با مواد اولیه در دسترس را به شما آموزش دهیم.

مواد مورد نیاز برای ساخت کوکتل پدیکور خانگی

 • یک فنجان جوش شیرین(۱۰۰ گرم)
 • یک چهارم فنجان نشاسته ذرت(۲۵ گرم)
 • نصف فنجان اسید سیتریک یا همان جوهر لیمو(۵۰ گرم)
 • آب چند قاشق
 • دو قاشق روغن گیاهی( ترجیحا روغن نارگیل یا بادام)
 • چند قطره اسانس و رنگ خوراکی( در صورت تمایل)

فروش اسید سیتریک
فروش جوش شیرین
فروش انواع اسانس

طرز تهیه کوکتل پدیکور خانگی

ابتدا جوش شیرین و نشاسته ذرات را درون ظرفی مخلوط کرده و سپس روغن گیاهی را به آن اضافه کنید. در مرحله بعدی قطره قطره آب را به مخلوط اضافه نمایید. باید توجه داشت که آب را به آرامی به مخلوط اضافه کنید زیرا باعث کف کردن مخلوط می شود. در نهایت می توانید چند قطره اسانس و رنگ خوراکی دلخواه را به آن اضافه کرده و درون قالبی که از قبل چرب شده بریزد. محتویات درون قالب را به آرامی فشار دهید تا به هم بچسبند. پس از گذشت چند ساعت کوکتل خشک شده را به آرامی از قالب جدا کنید. کوکتل پدیکور شما آماده مصرف است.

نمک اپسوم به همراه کوکتل پدیکور

نکات جالب ساخت کوکتل پدیکور خانگی

در صورت تمایل می توانید مقداری نمک پدیکور یا نمک اپسوم به ترکیبات فوق اضافه نمایید. نمک پدیکور به دلیل وجود مواد معدنی مانند منیزیم تا حد قابل توجهی خشکی و ترک پوست پا را از بین می برد. از مزایای دیگر نمک اپسوم می توان به تامین منیزیم بدن، کاهش استرس و کمک به بهبود خواب و کاهش درد و تورم می شود. اما به هنگام استفاده از این نمک باید به این نکته توجه داشت که استفاده بیش از حد و یا طولانی مدت از آن باعث ایجاد حساسیت و قرمزی پوست می شود. همچنین در صورت وجود سوختگی شدید، زخم باز و یا التهاب و عفونت شدید از استفاده از این نمک پرهیز کنید.

 

مزیت استفاده از کوکتل پدیکور

 1. جوش شیرین موجود در کوکتل پدیکور باعث کاهش ۷۹ درصدی قارچ ناخن پا می شود.
 2. به دلیل وجود نمک اپسوم و سدیم هیدروژن کربنات(جوش شیرین) باعث از بین رفتن چربی اضافه موجود بر روی ناخن و پوست پا می شود.
 3. با لایه برداری سلول های مرده پوست باعث رفع ترک های پوستی و نرم شدن پوست پا می شود.
 4. باعث افزایش خون رسانی و کاهش درد های عضلانی و تورم می شود.
 5. باعث کاهش استرس و کمک به بهبود خواب می شود.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هشت =