کاربردهای آب ژاول


کاربردهای آب ژاول

یکی از پر استفاده ترین مواد گندزدا در صنعت را می توان آب ژاول دانست. کاربردهای آب ژاول بسیار گسترده است و در زمینه های مختلفی از آن بهره گرفته می شود. یکی از مهم ترین کاربردهای آب ژاول را می توان در صنعت دانست که در قسمت رنگ زدایی از پارچه، الیاف و کاغذ مورد استقاده قرار می گیرد.نام دیگر آب ژاول وایتکس میباشد.

در مقاله آب چیست؟ به بررسی ویژگی های آب و مدل های مختلف آن پرداخته ایم که خواندن خالی از لطف نیست!

به علت خاصیت گندزدایی که این ماده دارد، شاهد استفاده از آن به منظور رفع بوی بد و نامطبوع آب، مایعات و پساب ها هستیم. از دیگر کاربردهای آب ژاول در بخش صنعت را می توان در صنایع پتروشیمی دانست که به منظور پالایش تولیدات و فرآورده های نفتی مورد استفاده است. این مایع گندزدا در شوینده ها و تمیز کننده ها هم کاربرد دارد و این تنها بخشی از کاربردهای این ماده ارزشمند است.

کاربرد آب ژاول

فرق آب ژاول و وایتکس

عده ای گمان می کنند که آب ژاول همان وایتکس است و تنها نام دیگری برای آن اتخاذ شده است. البته فرق آب ژاول و وایتکس در فرمول شیمیایی آنها نیست و هر دو از نظر شیمیایی یک ماده هستند. اما تفاوت هایی در غلظت این دو مشاهده می شود که باعث تغییر در کاربردهایشان شده است. فرق آب ژاول و وایتکس در اینجاست که ما برای گندزدایی به مواد با قدرت های گوناگون نیاز داریم.

ماده ای که به عنوان گندزدا در منازل و محیط های اداری مورد استفاده است، غلظتی در حدود ۵ درصد از این ماده را داراست و به آن وایتکس گفته می شود. اما ماده ای که در بخش های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و به شکل عمیقی به گندزدایی، تغییر رنگ و سایر کاربردهای صنعتی می پردازد، غلظتی در حدود ۱۰ تا ۱۶ درصد از این ماده را داراست و آب ژاول نامیده می شود و قدرتمند تر است. بنابراین می توان اظهار کرد فرق آب ژاول و وایتکس تنها در میزان غلیظ بودنشان است.

آب ژاول برای استخر

یکی از مهم ترین خواص این ماده را می توان از بین بردن میکروب، ویروس، باکتری و قارچ دانست. از آنجایی که استخر ها محلی برای رشد این عوامل بیماری زا هستند، استفاده از آب ژاول برای استخر به شدت مرسوم است.

آب ژاول می تواند با نابودی عوامل بیماری زا، گندزدایی استخر ها را به بهترین شکل انجام دهد. کاربرد دیگر آب ژاول برای استخر در از بین بردن بوی ناخوشایندی است که در اطراف این محیط شکل می گیرد و ناشی از فعالیت میکروارگانیسم هاست. غالبا از آب ژاول برای استخر به چنین منظور هایی بهره گرفته می شود و نتایج مثبتی هم از خود نشان داده است.

همینطور علاوه بر آب ژاول محصولات دیگر هم برای استخر استفاده میشوند که در مقاله اسیدشویی استخر و کلر زنی استخر به آن پرداخته ایم.

قیمت آب ژاول

برای تهیه این ماده پرکاربرد می توانید از طریق سامانه فروش ما اقدام نمایید و یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع آن را تهیه کنید. قیمت آب ژاول در سامانه فروش ما به نسبت کیفیتی که عرضه می کنیم، پایین بوده و برای مصرف کننده به صرفه می باشد.

شما عزیزان می توانید قیمت آب ژاول را در سایت های دیگر با ما مقایسه کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. هم چنین باید در نظر داشت که قیمت آب ژاول باید با توجه به کیفیت و مرغوبیت آن سنجیده شود. این دو فاکتور در کنار یکدیگر می توانند رضایت شما عزیزان را جلب کنند و ما در این مجموعه این موارد را در نظر گرفته ایم.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =