کاربرد اسید سیتریک در کشاورزی


کاربرد اسید سیتریک در کشاورزی

اسید سیتریک یا جوهر لیمو یکی از اسید های ضعیف و پر کاربرد در صنایع مختلف است. امروزه صنعت غذا، صنایع شیمیایی و کشاورزی استفاده های فراوانی از این ماده می کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با کاربرد اسید سیتریک درکشاورزی مدرن آشنا کنیم و علت محبوب بودن آن در بین کشاورزان را عنوان کنیم.

کاربرد اسید سیتریک در کشاورزی

اسید سیتریک نوعی اسید ضعیف است که به طور طبیعی در بسیاری از میوه ها و مرکبات یافت می شود. اما این اسید ضعیف فواید بسیاری برای خاک و گیاهان دارد که سبب شده به عنوان یک افزودنی در خاک برای بهره وری بیش تر مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه شما را با کاربرد اسید سیتریک در کشاورزی آشنا می کنیم.

اسید سیتریک برای خاک

یکی از مهم ترین علت های استفاده از این ماده، خواصی است که اسید سیتریک برای خاک دارد. گیاهان برای رشد و نمو در عالی ترین شکل خود، نیاز به خاک با PH معینی دارند. در برخی مواقع، ورود جریان های فاضلاب و مواردی دیگر، سبب به هم زدن اسیدیته خاک می شود.

در چنین شرایطی استفاده از اسید سیتریک می تواند به تنظیم PH خاک هایی که قلیایی شده اند، بپردازد. هم چنین از دیگر خواص اسید سیتریک برای خاک، می توان به تاثیر آن در از بین بردن علف های هرز و بهبود تغذیه گیاهان اشاره کرد.

برای رسیدن به این منظور، باید به صورت مداوم و در دوز های تعیین شده استاندارد از اسید سیتریک برای خاک استفاده نمود تا بتوان منجر به نابودی علف های هرز شد.

اسید سیتریک برای گیاه

کاربرد اسید سیتریک در کشاورزی تنها به بهبود کیفیت خاک محدود نمی شود و گیاهان هم از این ماده سود می برند. اسید سیتریک برای گیاه مانند یک قارچ کش عمل می کند و مانع از وارد شدن آسیب ناشی از این آفت به گیاهان و محصولات آنها می شود. به کمک اسید سیتریک مقاومت گیاه در برابر آفت های قارچی افزایش پیدا کرده و سلامت محصول حفظ می شود.

هم چنین در مزارعی که احتمال حمله قورباغه ها وجود دارد، از اسید سیتریک برای گیاه و محافظت از محصول آن استفاده می شود. این ماده می تواند بدون وارد کردن صدمه به برگ و بافت گیاه، اثرات مضر حضور قورباغه ها و سم های ناشی از آنها را از گیاه دور کند.

خرید اسید سیتریک

اگر به دنبال خرید اسید سیتریک برای مصارف کشاورزی مدرن خود هستید، تهیه آن از معتبر ترین مراجع را به شما توصیه می کنیم. زیرا هم کیفیت محصول به شدت حائز اهمیت است و هم نحوه استفاده از آن برای کشاورزی، در کیفیت محصول و سلامت گیاه موثر است.

خرید اسید سیتریک از سامانه فروش آنلاین شیمی مارکت سپاهان ، می تواند ایده آل ترین گزینه برای تهیه این ماده باشد. شیمی مارکت سپاهان عرضه کننده با کیفیت ترین اسید سیتریک موجود در بازار است و آن را با قیمت رقابتی و مناسب به شما مصرف کنندگان عزیز ارائه می دهد.

شما می توانید برای خرید اسید سیتریک با کارشناسان بخش بازرگانی این مجموعه تماس حاصل کرده و نسبت به دریافت مشاوره رایگان محصولی و تهیه این محصول اقدام نمایید. باید اشاره کرد که با خرید اسید سیتریک از شیمی مارکت سپاهان، می توانید محصول را در محل خود دریافت کنید.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =