کاربرد سود پرک در باز کردن لوله فاضلاب


کاربرد سود پرک در باز کردن لوله فاضلاب

سود پرک یا کاستیک سودا ماده ای است که به حالت جامد بوده و رنگ سفیدی دارد. این ماده عمدتا به حالت گرانول یا پرک موجود است. سود پرک کاربرد های متعددی دارد که یکی از این کاربرد های مهم  در ساخت محلول هایی است که برای باز کردن لوله استفاده می شود. محلولی که با سود پرک ایجاد می شود، توانایی زیادی در حل کردن چربی ها درون خود دارد. به طوری که لوله باز کنی که با این ماده بدست می آید، چربی ها را به راحتی در خود حل می کند. علاوه بر باز کردن لوله ها، این قابلیت در تولید بسیاری از مواد شیمیایی همانند شوینده ها و چربی گیر های صنعتی کاربرد دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد سود پرک در باز کردن لوله فاضلاب بپردازیم.

چگونه با سود پرک گرفتگی لوله ها را باز کنیم؟

گرفتگی لوله فاضلاب و روش رفع آن

به مرور زمان و در اثر ورود مواد جامد به مسیر ظرف شویی و توالت، با گرفتگی لوله روبرو می شوید. این مشکلات به خصوص در ساختمان های قدیمی و آپارتمان ها بیشتر اتفاق می ‌افتد. از این رو استفاده از تلمبه، سیفون یا مواد باز کننده از قبیل انواع اسید ها صورت می‌گیرد. اما اشکال استفاده از اسید ها این است که دیواره های لوله را دچار خوردگی و سوراخ می کنند. یکی از ساده ترین و مطمئن ترین روش ها استفاده از سود پرک است. این ماده به قدری پرکاربرد است که تقریبا تمام لوله کش ها و افراد خانه دار از این روش استفاده می کنند. اگر شما هم در لوله های آب و فاضلاب خود دچار چنین مشکلی شدید، می توانید با خرید سود پرک از سایت شیمی مارکت ، نسبت به برطرف کردن این مشکل اقدام نمایید. شیمی مارکت  قیمت سود پرک را در سایت خود اقتصادی و رقابتی در نظر گرفته است و این مساله برای خریداران و کاربران این ماده پر کاربرد، ایده آل خواهد بود.

سود پرک، ماده باز کننده لوله های فاضلاب

نحوه استفاده از سود پرک برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب

برای استفاده از این ماده به یک ظروف نسبتاً بزرگی نیاز داریم. سپس حدود ۳ تا ۴ گالن آب سرد در این ظرف بریزید و ۳ فنجان سود پرک به آن بیفزاید و با یک چوب بلند آب و سود پرک را به خوبی مخلوط کنید تا حل شود. در مرحله بعد این محلول را درون لوله فاضلاب بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه یا کمی بیش تر صبر کنید تا واکنشی درون لوله به وجود بیایید و پاکسازی شود. در مرحله آخر مشکل لوله فاضلاب بر طرف شده است و ۳ گالن آب ولرم را درون لوله فاضلاب بریزید تا دیواره های لوله به خوبی شست و شو داده شود. این نحوه استفاده از سود پرک برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب، یکی از روش های کاربردی و بی خطر برای باز کردن لوله های گرفته شده است.

از بین بردن گرفتگی لوله ها به کمک سود پرک

سخن نهایی آنکه…

در این مقاله سعی کردیم تا کاربرد سود پرک در باز کردن لوله فاضلاب را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که شما با چنین مشکلی برخورد کردید، با استفاده از سود پرک و با روشی که در بالا ذکر شد گرفتگی لوله را برطرف کنید و در نهایت نتیجه مطلوبی خواهید داشت. برای خرید سود پرک می توانید به سایت شیمی مارکت مراجعه کرده و با کمترین قیمت و بهترین کیفیت، محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. این سایت عرضه کننده بی واسطه سود پرک در کشور است و این ماده را با قیمتی استثنایی به دست مصرف کننده می رساند.

باز شدن کامل لوله های فاضلاب به کمک سود پرک

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 12 =