کاربرد مواد شیمیایی

مواد شیمیایی از موادی هستند که در صنایع مختلف کاربرد بسیار زیادی دارند و میتوان گفت که تمامی صنایع از انواع مواد شیمیایی برای تولید و ساخت محصولات خود بهره میبرند. مواد شیمیایی از ترکیب چند عنصر شیمیایی به دست می آیند که البته این ترکیبات میتواند نسبت به نوع ماده متفاوت و متغیر باشد. کاربرد مواد شیمیایی به طور کلی به دو دسته مختلف تقسیم بندی میشود که باید به کاربرد مواد شیمیایی در صنایع دارویی و بهداشتی و همچنین کاربرد مواد شیمیایی در دیگر صنایع اشاره نمود که در ادامه به طور مختصر هر یک را شرح خواهیم داد.

کاربرد مواد شیمیایی در صنایع دارویی

مواد شیمیایی که در صنایع دارویی مورد استفاده قرار میگیرند از لحاظ ساختار و عناصری که در ترکیب آنها به کار رفته است با مواد شیمیایی صنایع غیر دارویی و بهداشتی کاملا متفاوت است. همانطور که میدانید محصولات بهداشتی، دارویی و غذایی به طور مستقیم با سلامت انسان در ارتباط هستند که به همین دلیل ترکیبات به کار رفته در آنها باید از نوع قابل مصرف برای انسان باشد. در واقع اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم باید بگوییم که این مواد در دسته موارد خوراکی قرار میگیرند.

کاربرد مواد شیمیایی در صنایع دارویی حتی بیشتر از صنایع دیگر است و در ادامه به برخی از این مواد اشاره خواهیم نمود. آب اکسیژنه، آلومینیوم استات، بنزوییک اسید، تارتاریک اسید، روی اکسید، پتاسیم پرمنگنات، باریم سولفات، سدیم تیوسولفات، دی نیترو کلروبنزن، روی سولفات، فرمالدئید، فنل، نقره نیترات، آلومینیوم هیدروکسید از موادی هستند که در صنایع دارویی و بهداشتی کاربرد بسیار زیادی دارند. کاربرد مواد شیمیایی در صنایع دارویی بیشتر از موارد نام برده شده ختم میشود که البته در بالا به مواد بسیار پر کاربرد و اصلی اشاره شد.

کاربرد مواد شیمیایی در سایر صنایع

کاربرد مواد شیمیایی که در صنایع غیر بهداشتی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرند نیز بسیار زیاد است و همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد تمامی صنایع بلا استثنا از انواع مواد شیمایی برای تولید محصولات خود استفاده میکنند. کاربرد مواد شیمیایی در صنایع به موادی اطلاق میشود که از نوع غیر خوراکی هستند که تنوع آنها نیز بسیار زیاد میباشد. شرکت شیمی مارکت سپاهان از شرکت هایی است در زمینه عرضه انواع مواد شیمیایی فعالیت میکند و میتوانید هر نوع موادی را که نیاز داشتید از این شرکت تهیه نمایید.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =