کاربرد های آب اکسیژنه


کاربرد آب اکسیژنه در چه جاهایی است؟

آب اکسیژنه که با فرمول شیمیایی H۲O۲ و نام دیگر هیدروژن پر اکسید شناخته می شود، یکی از مواد پر کاربرد در صنایع مختلف است. کاربرد آب اکسیژنه در بخش های مختلف باعث شده تا تولید آن به یکی از واجبات برای هر صنعتی بدل شود. این ماده دارای خاصیت اسیدی ضعیف است و در تماس با هوا به سرعت تجزیه می شود.

کاربرد آب اکسیژنه در بخش های مختلفی از جمله پزشکی، زیبایی مو، صنایع غذایی، کشاورزی و … است. این ماده در گرید های صنعتی و آزمایشگاهی عرضه می شود و سایت شیمی مارکت سپاهان که یکی از فروشندگان این محصول است آن را با خلوص ۳۵ % و در گالن های ۲.۵ و ۲۰ لیتری عرضه می کند.

کاربرد آب اکسیژنه در رنگ مو

یکی از موارد کاربرد آب اکسیژنه در رنگ مو و زیبایی آن است. افرادی که به زیبایی و درخشش موهای خود اهمیت می دهند، از استفاده از محلول حاوی آب اکسیژنه غافل نخواهند شد.

این ماده می تواند باعث ایجاد ظاهری درخشان در موها شود و امروزه در بسیاری از محصولات مراقبتی مو شاهد به کار گیری این ماده هستیم. کاربرد آب اکسیژنه در رنگ مو در کنار ایجاد ظاهری زیبا در تارها، سبب رنگ گرفتن سریع  تر آنها خواهد شد.

روشن کردن رنگ موها به ویژه در افرادی که موهای مشکی رنگی دارند، با شست و شوی موها به کمک آب اکسیژنه میسر خواهد بود و این مورد را می توان کاربرد آب اکسیژنه در رنگ مو دانست. این ماده در صنایع دارویی هم کاربردهای عدیده ای دارد و مدت هاست به عنوان ضد عفونی کننده محل زخم و از بین برنده جرم دندان ها استفاده شده است.

اگر علاقه مند به مباحث پوست مو و زیبایی هستید پیشنهاد میکنیم مقاله “پوست و فرآورده های مرطوب کننده آن” را بخوانید.

 

کاربرد آب اکسیژنه در صنعت

شاید بتوان ادعا کرد که کاربرد آب اکسیژنه در صنعت بیش از بخش های دیگر است و بخش عمده ای از تولیدات این ماده در صنایع گوناگون مورد بهره برداری قرار می گیرد. بزرگ ترین کاربرد آب اکسیژنه در صنعت را در صنایع کاغذ شناسایی کرده اند که از آن به عنوان نوعی سفید کننده بهره گرفته می شود. خاصیت سفید کنندگی این ماده به حدی است که امروزه به عنوان تمیز کننده و گند زدا در منازل هم مورد بهره برداری قرار گرفته است.

کاربرد آب اکسیژنه در صنعت به اینجا محدود نمی شود و در بخش تصفیه فاضلاب ها هم شاهد استفاده از این ماده ارزشمند هستیم. به نحوی که برخی ناخالصی های موجود در فاصلاب به کمک آب اکسیژنه از بین رفته و خنثی می شود. با توجه به خاصیت تمیز کنندگی این ماده در شوینده های لباس هم از آب اکسیژنه بهره گرفته می شود. شما مصرف کننده گرامی می توانید برای تهیه این ماده در گرید صنعتی و آزمایشگاهی به سایت شیمی مارکت سپاهان مراجعه نمایید.

کاربرد های شگفت انگیز زاج را در مقاله زاج سفید و کاربرد هایش بخوانید.

مضرات آب اکسیژنه

در این قسمت به بررسی مضرات آب اکسیژنه و نکاتی که به هنگام کار با آن باید بدانید پرداخته ایم. اگرچه از این ماده برای ضد عفونی کردن زخم ها استفاده می شود، اما به علت تاثیراتی که در تخریب سلول های سالم و جدید از آب اکسیژنه مشاهده شده است، استفاده مراکز درمانی آن محدود گشته است.

برای فروش آب اکسیژنه کلیک کنید 

از دیگر مضرات آب اکسیژنه استشاق آن در محیط های سر بسته است. در چنین شرایطی ضروری است تا بیمار را به فضای آزاد برده و در صورت لزوم به او تنفس مصنوعی بدهید. تماس پوستی و چشمی این ماده نیازمند شست و شوی موضع برای مدت حداقل ۱۵ دقیقه با آب تمیز بوده و مراجعه به پزشک برای دور ماندن از مضرات آب اکسیژنه ضروری می باشد.

در مصرف مواد شیمیایی باید به شدت دقت کرد در مقاله مسمومیت با الکل متانول به طور کامل موارد احتیاطی استفاده از این مواد شیمایی را بیان کرده ایم.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =