کاربرد های اسید بنزوئیک


کاربرد اسید بنزوئیک

اسید بنزوئیک که فرمول شیمیایی آن C۶H۵COOH می باشد، یکی از ترکیبات پرکاربرد در صنایع گوناگون است. کاربرد اسید بنزوئیک در صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و دارویی بیش از بخش های دیگر می باشد و می توان آن را یکی از مواد پر مصرف در کل دنیا عنوان کرد. عمده ترین مورد کاربرد اسید بنزوئیک را می توان صنایع غذایی دانست.

این اسید ضعیف با دارا بودن خاصیت ضد باکتری و قارچ می تواند مانع از فاسد شدن مواد غذایی شود و به این شیوه عمر مفید محصولات فرآوری شده نظیر کنسروها را افزایش خواهد داد. کاربرد اسید بنزوئیک به این نحو است که با تغییر PH محیط مواد غذایی از قلیایی شدن این محیط ها و فعال شدن میکروارگانیسم ها پیشگیری به عمل می آورد و باعث حفظ طراوات و سلامت مواد غذایی خواهد شد. شما مصرف کنندگان گرامی می توانید برای خرید اسید بنزوئیک قیمت مناسب به سامانه فروش آنلاین شیمی مارکت سپاهان مراجعه کرده و نسبت به تهیه آن اقدام نمایید.

اسید بنزوئیک چیست؟

در پاسخ به این پرسش که اسید بنزوئیک چیست باید گفت که این ماده نوعی اسید ضعیف است که حالت فیریکی آن جامد و به شکل بلوری می باشد. این جامد بی رنگ بوده و مقدار زیاد آن به رنگ سفید دیده می شود. در پاسخ جزئی تر به این سوال که اسید بنزوئیک چیست باید گفت این ماده در دمای عادی در آب و الکل حل نمی شود، اما با افزایش حرارت شاهد حل شدن این جامد در آب خواهیم بود.

اسید بنزوئیک به طور طبیعی در برخی مواد غذایی نظیر توت فرنگی و تمشک وجود دارد و می توان طعم ترشی که این میوه ها دارند را به این اسید ضعیف نسبت داد. اسید بنزوئیک به عنوان یک نگه دارنده مواد غذایی در سراسر دنیا مورد بهره برداری قرار می گیرد. هم چنین امروزه شاهد استفاده از این ماده در تولید برخی داروها نظیر پماد های ضد قارچ و داورهای خلط آور بوده ایم.

کاربرد اسید بنزوئیک در صنعت

می توان یکی از موارد استفاده از این ماده را کاربرد اسید بنزوئیک در صنعت دانست. از اسید بنزوئیک به عنوان یک ماده اولیه در تولید مواد شیمیایی و از جمله فنول بهره گرفته می شود. فنول ماده ای به شدت پر کاربرد است که در بخش های مختلف صنایع نظیر آفت کش ها، حشره کش ها و صنایع پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاربرد اسید بنزوئیک در صنعت به این موارد محدود نمی شود و در صنعت تولید مواد آرایشی و بهداشتی، داروهای ضد قارچ و ضد باکتری هم از این ماده استفاده های فراوانی می شود. فروش اسید بنزوئیک قیمت مناسب به علت طیف گسترده کاربردهای آن امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 

خرید بنزوئیک اسید

شما می توانید برای خرید بنزوئیک اسید با قیمت مناسب به سامانه فروش آنلاین سایت شیمی مارکت سپاهان مراجعه نمایید. این سایت فروش آنلاین با بهره گیری از تیمی مجرب و حرفه ای، همواره آمادگی پاسخ گویی به سوالات شما مصرف کنندگان گرامی را دارد و می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن خرید بنزوئیک اسید با کیفیت بالا را نهایی کرده و شما را به محصول سفارشیتان برساند.

 

خرید بنزوئیک اسید از شیمی مارکت سپاهان به علت بهره گیری از تیمی با تجربه از همکاران حمل و نقل و انبار داری، نگرانی ها بابت سالم و ایمن رسیدن این محصول به محل شما را می کاهد و به علت حذف واسطه هایی که موجب افزایش قیمت می شوند، قیمتی رقابتی و ایده آل را در سامانه فروش خود عرضه می کند.

About The Author

Views: 1

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =