کلر آکوافیت هندی ۷۰ درصد


کلر هندی یا کلر هندی آکوافیت نام تجاری نوعی کلر است که برای تصفیه آب استفاده می شود. این مارک کلر معمولاً در هند یافت می شود و توسط Aquafit Technology تولید می شود. کلر هندی یک محصول محبوب تصفیه آب است زیرا گزارش شده است که بسیار موثر و مقرون به صرفه است.  این ترکیب معمولاً به صورت پودر یا قرص در دسترس است و مستقیماً به آب اضافه می شود تا آن را ضد عفونی کند. شیمی مارکت سپاهان بزرگترین فروشگاه اینترنتی مواد شیمیایی از جمله کلر آکوافیت aquafit هندی با خلوص ۷۰ درصد جهت تصفیه آب کلیه استخرها و شرکت های آب و فاضلاب می باشد. کلر امروزه در تصفیه آب و ضد عفونی کردن آب ها کاربرد فراوان دارد. کلر را با نام های شیمیایی هیپوکلریت کلسیم و پرکلرین نیز می شناسند. کلر در ایران نیز تولید می شود ولی به علت مصرف زیاد کلر هندی ، ژاپنی نیز وارد می شود. با ادامه مطلب با ما همراه باشید تا کاربرد ها و ویژگی های این کلر را بهتر بشناسید.

 

کلر هندی چیست؟

استفاده از کلر برای تصفیه آب بیش از ۱۰۰ سال است که عملی شده است. کلر یک ضدعفونی کننده قوی است و در کشتن باکتری ها، ویروس ها و تک یاخته های مضری که در آب یافت می شوند بسیار موثر است. این ماده با واکنش با مواد آلی موجود در آب برای تشکیل اسید هیپوکلرو (HOCl) یا یون های هیپوکلریت ( OCl-) عمل می کند که عوامل اکسید کننده قوی هستند که می توانند میکروارگانیسم ها را از بین ببرند.

کلر هندی به طور خاص برای استفاده در کاربردهای تصفیه آب طراحی شده است. معمولاً برای تصفیه آب آشامیدنی، استخرهای شنا و سایر سیستم های آبی استفاده می شود. قرص یا پودر کلر هندی با دوز صحیح به آب اضافه می شود تا به سطح کلر مطلوب برسد. سپس به آب اجازه داده می شود تا برای مدتی بماند و به کلر اجازه می دهد با هر میکروارگانیسم موجود واکنش نشان دهد. پس از گذشت زمان کافی، آب معمولاً فیلتر می شود یا اجازه می دهد تا ته نشین شود و سپس استفاده یا مصرف آن بی خطر است.

خواص کلر هندی

آکوافیت کلر هندی نوعی کلر است که برای تصفیه آب استفاده می شود. خواص آکوافیت کلر هندی عبارتند از:

 ترکیب

آکوافیت کلر هندی از محلول هیپوکلریت سدیم (NaOCl) تشکیل شده است. مایعی شفاف و کمی مایل به زرد است.

خلوص

Aquafit کلر هندی دارای درجه خلوص بالاییدارد که در حدود ۱۰-۱۵٪ متغییر است.

 سطح pH

سطح pH کلر هندی Aquafit معمولاً حدود ۱۲ است. این سطح pH بالا با از بین بردن باکتری ها و ویروس های مضر به ضد عفونی آب کمک می کند.

 عامل اکسید کننده

در پاسخ به سوال کلر هندی چیست؟ میتوان گفت این کلر به عنوان یک عامل اکسید کننده قوی در تصفیه آب عمل می کند. این باعث می شود که آن را تجزیه کند و آلاینده های موجود در آب را از بین ببرد و آن را ایمن تر و سالم تر کند که به عنوان مهم ترین عامل اکسید کننده شناخته شده است.

 

 قدرت

کلر هندی آکوافیت غلظت کلر بالاتری نسبت به سایر محصولات تصفیه آب دارد که آن را در کشتن باکتری ها و ویروس ها بسیار موثر می کند.

 تنها واردکننده کلر هندی اصل در ایران

شیمی مارکت سپاهان به عنوان تنها وارد کننده کلر هندی در ایران شناخته شده است که این مواد را با قیمت مناسب جهت مصرف در داخل کشور وارد میکند. شیمی مارکت سپاهان به عنوان یک فروشگاه بزرگ مواد شیمیایی در ایران است که به فروش انواع مواد شیمیایی از جمله کلر هندی در ایران پرداخته است که به دلیل تنوع محصولات و قیمت مناسبی که ارایه میدهد جز برترین فروشندگان مواد شیمیایی در ایران است. شما میتوانید برای خرید کلر هندی  به این شرکت مراجعه نمایید و خرید خود را در کمترین زمان با قیمت مناسب انجام دهید.

کاربرد های کلر هندی

تصفیه آب آشامیدنی

آکوافیت کلر هندی معمولاً در تصفیه آب آشامیدنی برای از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و سایر میکروارگانیسم های مضر که می توانند باعث بیماری های منتقله از آب شوند استفاده می شود. همچنین به حذف بوها و طعم های نامطبوع از آب کمک می کند و آن را برای مصرف انسان ایمن و خوش طعم می کند.

 درمان استخرهای شنا

آکوافیت کلر هندی یک ضدعفونی کننده موثر است که می تواند آب استخر را تمیز و عاری از عوامل بیماری زا مضر نگه دارد. به از بین بردن باکتری ها و سایر میکروارگانیسم هایی که می توانند باعث عفونت، تحریکات پوستی و سایر مشکلات شوند، کمک می کند.

 

تصفیه آب صنعتی

کلر هندی Aquafit در تصفیه آب صنعتی نیز برای جلوگیری از رسوب و خوردگی تجهیزات صنعتی استفاده می شود. این به تمیز نگه داشتن لوله های آب، مبدل های حرارتی و سایر تجهیزات صنعتی و عاری از رسوبات مضر و رسوب گذاری کمک می کند.

 تصفیه فاضلاب

آکوافیت کلر هندی یک ضدعفونی کننده موثر است که در تصفیه فاضلاب برای از بین بردن پاتوژن های مضر استفاده می شود. این به ضد عفونی کردن آب فاضلاب قبل از رها شدن در محیط کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که آب هیچ خطری برای سلامتی انسان و حیوانات ندارد.

 فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی

کلر هندی Aquafit در فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی برای ضدعفونی تجهیزات و جلوگیری از آلودگی استفاده می شود. این به تمیز نگه داشتن تجهیزات پردازش مواد غذایی و عاری از باکتری های مضر کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که محصولات غذایی برای مصرف ایمن هستند.

 کشاورزی

آکوافیت کلر هندی در کشاورزی برای ضد عفونی کردن آب آبیاری و جلوگیری از شیوع بیماری های گیاهی استفاده می شود. همچنین در صنعت دامداری برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی حیوانات و جلوگیری از شیوع بیماری های دامی استفاده می شود.

جمع بندی

 

در نهایت در جواب کلر هندی چیست؟ میتوان گفت آکوافیت کلر هندی یک محصول بسیار همه کاره است که طیف وسیعی از کاربردها را در صنایع مختلف پیدا می کند. این یک ضد عفونی کننده موثر است که به تمیز نگه داشتن آب و عاری از میکروارگانیسم های مضر کمک می کند و آن را برای مصارف انسانی و مصارف صنعتی ایمن می کند. تنها واردکننده کلر هندی در ایران فروشگاه بزرگ شیمی مارکت سپاهان است که میتوانید کلر مورد نیازتان را از این فروشگاه با قیمت مناسب خریداری نمایید.

کلر آکوافیت هندی ۷۰ درصد :

شیمی مارکت سپاهان بزرگترین فروشگاه اینترنتی مواد شیمیایی از جمله کلر آکوافیت aquafit هندی با خلوص ۷۰ درصد جهت تصفیه آب کلیه استخرها و شرکت های آب و فاضلاب می باشد.

کلر امروزه در تصفیه آب و ضد عفونی کردن آب ها کاربرد فراوان دارد. کلر را با نام های شیمیایی هیپوکلریت کلسیم و پرکلرین نیز می شناسند.

کلر در ایران نیز تولید می شود ولی به علت مصرف زیاد کلر هندی ، ژاپنی نیز وارد می شود.

شاید این محصول برای شما کاربردی و خوب باشد: 

  • خرید کلر 

کلر آکوافیت

حتما رد موقع استفاده از کلر از تجهیزات ایمنی مانند دستکش ضد اسید، ماسک، لباس کار ضد اسید استفاده نمایید.

بهترین پودر کلر موجود در بازار کلر هندی آکوافیت ۷۰ درصد می باشد که رنگ آب را در هنگام استفاده به هیچ عنوان کدر نمی کند.

کلمات کلیدی :

پرکلرین – پرکلرین چیست – پرکلرین مایع – پرکلرین ۷۰% – هیپوکلریت کلسیم – پرکلرین خشکشویی – هیپوکلریت کلسیم صنعتی – کلر – کلر استخر – قرص کلر – کلر آب – قیمت کلر – کلرزنی – فروش کلر – استخر – کلسیم – کلر آکوافیت – گاز کلر – کلر – کلر مایع – اسیدشویی استخر – کلر آکوافیت هندی

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =