دیسکلر چیست؟


دیسکلر چیست؟

دیسکلر (Descaler) نامی است که به صورت کلی به رسوب زدا ها اطلاق می شود. اما دیسکلر چیست؟ غالبا از انواع خاصی از اسیدها به منظور رسوب زدایی بهره گرفته می شود. به همین دلیل این مواد را با نام اسید دیسکلر هم می شناسند. فلسفه پیدایش ترکیباتی با عنوان رسوب زدا را باید به علت وجود یون های سخت در آب نسبت داد.

آب دارای یون هایی نظیر کلسیم و منیزیم است که علت سختی و سنگینی آن می باشند. این یون ها به مرور زمان می توانند در محل عبور و یا ته نشینی خود، رسوب کرده و به دستگاه و وسیله شما آسیب وارد کنند. در پاسخ به این پرسش که دیسکلر چیست باید گفت که ترکیباتی اسیدی را به منظور از بین بردن این رسوب ها تولید کرده اند.

دیسکلر چیست

زیرا تجهیزاتی نظیر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی که با آب سروکار دارند، به شدت گران قیمت بوده و ایجاد رسوب در آنها می تواند هزینه های گزافی را بر روی دست صاحبان صنایع بگذارد. در ادامه شما را با کاربرد دیسکلر بیش تر آشنا می کنیم.

کاربردهای دیسکلر

کاربردهای دیسکلر به منظور رسوب زدایی از دستگاه های گرمایشی و سرمایشی است که با آب داغ سر و کار دارند. یون های سخت آب در دمای بالا شروع به رسوب کردن می کنند و لازم است تا با بهره گیری از دیسکلر ها نسبت به از بین بردن آنها اقدام نمود.

کلیه دستگاه های گرمایشی و سرمایشی، دیگ های بخار، برج های خنک کننده، آب گرم کن ها و … از مواردی هستند که برای پاکسازی از رسوب به دیسکلر احتیاج پیدا می کنند. باید اشاره کرد که هر کدام از این تجهیزات با توجه به مواد اولیه خود، به اسید دیسکلر خاصی نیاز دارند و به همین منظور انواع مختلفی از این محصول در بازار موجود می باشد. در برخی مواقع رسوب ها به شدت قوی و قدیمی هستند و نیاز به اسید دیسکلر قوی یا سوپر دیسکلر وجود دارد.

 

در چنین شرایطی از دیسکلر های بر پایه هیدروکلریک اسید بهره گرفته می شود. برخی اوقات تجهیزات به قدری حساس هستند که نمی توان از این اسید قوی برای پاکسازی بهره گرفت و به ناچار از اسید دیسکلر های ضعیف تر که معمولا حاوی سولفامیک اسید هستند، استفاده می شود.

اسید دیسکلر را از کجا تهیه کنیم؟

اگر از صاحبان صنایع و یا تجهیزاتی هستید که به اسید دیسکلر احتیاج دارید، باید مواردی را قبل از خرید دانسته و آنها را رعایت کنید. قبل از هر چیز باید اشاره کرد که شما باید از نوع خاصی از دیسکلر برای تجهیزات خود بهره بگیرید که آسیبی به قطعه وارد نشود. مساله دیگر، توجه به کیفیت محصول خریداری شده است تا به بهترین نحو نتیجه بگیرید.

هم چنین فاکتور قیمت هم از مواردی است که حین خرید باید به آن توجه نمود. در چنین شرایطی پرسش اینجاست که اسید دیسکلر را از کجا تهیه کنیم؟

ما با در نظر گرفتن موارد نام برده، برترین مرکز فروش اسید دیسکلر را به شما معرفی می کنیم. سامانه فروش آنلاین شیمی مارکت سپاهان، از مراکزی است که قبل از خرید به شما مشاوره رایگان محصولی ارائه می کند. این بدان معناست که می توانید از دیسکلر مخصوص دستگاه خود مطمئن شده و آن را تهیه کنید.

هم چنین شیمی مارکت سپاهان یکی از برترین مراکز فروش مواد شیمیایی است که محصولاتش از بالاترین کیفیت بهره مندند.

قیمت اسید دیسکلر

سومین موردی که قبل از خرید باید به آن توجه نمود قیمت بود که در قسمت پیشین به آن اشاره شد. شیمی مارکت سپاهان در این زمینه هم موفق عمل کرده و قیمت محصولات خود را رقابتی و پایین تر از مراکز رقیب عرضه می کند.

قیمت اسید دیسکلر در شیمی مارکت سپاهان بسیار مناسب بوده و به نسبت کیفیتی که دارد، عالی می باشد. لازم به ذکر است که علت پایین بودن قیمت اسید دیسکلر، حذف واسطه ها در مسیر رسیدن جنس به مصرف کننده است.

شیمی مارکت سپاهان با ترویج فرهنگ فروش مستقیم کالا و محصولات خود، ضمن کاهش قیمت، جلوی افت کیفیت محصولات در دست واسطه ها را نیز گرفته است.

About The Author

Views: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =